Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem B. constrictor - zimování

Dobrý den. Mám dva dotazy. První: Musí se Boa constrictor nechat zazimovat nebo nemusí?? (nejde mi o mláďata). Druhá: hadi by se měli pomalu nechat přivykávat na zazimování (pokud se pletu tak mě napravte). Jak zařídit u hadů to pomalé snižování teploty??
Díky moc za Váš čas

Jedině severnější B. c imperator (hlavně mexičtí) a vlastně i jižní poddruh B. c. occidentalis (Argentina) mají jakési poklesy, ale spíš noční a to i pod 20 st. Jo a pak třeba formy z vyšších poloh And, ale to asi není pro nás moc aktuální. A domácímu mixíkovi taky před rozmnožováním noční poklesy mohou pomoci. Jinak bych to moc nezkoušel. Takový mírný výkyvy nočních teplot v zimě ve většině bytů většinou nastanou přirozeně a nijak extra to nemusíš řešit. Přes den teploty zůstávají stejný. O pravou hibernaci samozřejmě nejde.