Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terárium 40x25x25

Dobrý den,
rád bych se zeptal zda by mohli být v terárku 40x25x25 s pozadím a světlem
gekončíci noční nejlépe skupina 1.2 nebo 1.3 aby se tam nemačkali

myslíte, že by to šlo?

DĚKUJI ZA ODPOVĚDI :-)

loading...

V dospělosti rozhodně ne. Vždyť dorůstají tak 20 - 25 cm. Pro tu skupinu bych základnu viděl tak 80-90x40-45 (alespoň). Do výšky to v jejich případě hnát nemusíš. Doporučoval bych si toho trochu o nich přečíst. Tady je o nich vláken dost, existuje spousta hezkých stránek. Robimaus vydal příručku o jejich chovu.

Mrkni třeba i sem:

chov.php

chov.html

leopard-gecko-care

http://www.westcoastleopardgecko.com/Breeding.html

V tomhle terárku by mohla být skupinka Paroedura androyensis nebo P. vazimba, to je zvíře celkem podobné gekončíkům. Na hraně je třeba pro scinky rodu Chalcides (např. C. sexlineatus). Ještě by tam mohlo ledacos, ale záleží na větrání, otvírání atd.