Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon - furcifer - nemoc oka?

Dobrý den,
mám takový dotaz.. mám nově mládě chameleona Pardalise- Sambava.
Asi 2 měsíce starý, mám ho zhruba 2-3 týdny, zatím Octomilky žere,pije, je celkem čilý, přes den leze, zbarvení má celkem zdravé ( většinou tmavější s výraznou boční linií - či světlejší pokud je mu tepleji). Denně rosím cca 3-4x . Z důvodu než odroste ho držím v menším umělohmotném boxu, kde svítím obyč žárovkou 25W a občas přisvicuji Reptiglo 10 ( ale to jen tak 3h večer)
Krmím mikro cvrčkama a hlavně octomilkama, které celkem žere.

K problému:

Už 3x sem si u něj všiml podivně vypouklé oko, jako by měl oko hroznou bouli - či něco pod tím okem měl.. prostě má hrozně nepřirozeně nateklé oko,a jakoby v bulvě měl něco jiného.. pak začne mrkat, eventuelně se třít o větvičku a jakoby to vymrká a oko mu okamžitě splaskne a je ok a kouká dál .. tohle sem pozoroval už asi 2-3x a nevím zdali je to normální, ikdyž předpokládám, že není... Jinak leze, loví - dnes sem ho viděl bez problémů chytnout jednu mušku.. Vyhřívá se.. a zdá se být normální... jen to oko mě trošku děsí.. Do potravy přidávám směs vitamínů - nejdříve sem používal Reptivite - ale teď jedu vápník,roboran a směs je to a koupil na Teraburze
Bohužel fotku nemám, protože to je náhodné, kdy ho s tím chytnu a celkem to vymrká a je zase OK ..
V příloze posílám poslední fotku co mám, na které je Ok...

Díky za rady!

Ahoj,
chci se zeptat, jak to s tvym chamikem dopadlo. U toho meho se projevuje ted stejny problem a s terariem nebo rosenim to opravdu souvislost nema.U doktora mi rekli,ze to nic neni,ze to bude zas dobre a zadnou vodu ani mast mi nedoporucili. Chci mu pomoct,ale zase mu nechci uskodit a zhorsit to a ted me jeste k tomu vydesila posledni reakce na tvuj dotaz.