Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Latinské názvosloví

Ahoj všichni,můžete někdo poradit kde seženu seznam latinských názvů hadů? Nemusí to být všech hadů světa:-D ale alespoň něco. Mám seznam v češtině a pod tím je v závorkách lat. název,ale když chci být v obraze při čtení všeho co se tady objeví,tak jsem v pytli. Všichni píšou ty názvy v latině (což je ok) ,ale když chci vědět o čem je řeč musím konkrétní název hledat na netu. Není něco uceleného?? Dík K.

zaprvé jsou to vědecké názvy, které jsou jen většinou odvozovány z latiny. Časem, pokud se o teraristiku budeš hodně zajímat to přijde samo a nemá cenu se něco učit na zpaměť, kdyžtak ti stačí znát rody. Projdi si třeba www.reptarium.cz tam je systematika podle vědeckých názvů. Ale časem to přijde samo, myslím, že nidko nezná vše a čas od času hledá co je vlastně co.

Myslím, že právě ta nutnost hledání něčeho, co neznáš, ti ten název nejlépe zafixuje a časem to bude lepší a lepší. Učit se to jen tak nazpaměť ten efekt nemá. Samozřejmě nejlépe se pamatují oblíbené skupiny, jinde se to pamatuje hůř, ale časem získáš celkový přehled. Já jsem hadař a mám myslím celkem náhled, ale když pak někde bez nějakého doplňujícího textu zahlídnu název jako třeba Prosymna sp., tak v tom taky celkem plavu (přeci jen těch rodů čeledi Colubridae je okolo tří set). Takže tomu dej čas, čti, studuj, hledej a ptej se. Ono to přijde samo.