Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terárium

Dobrý den.Jesem začínající terarista a chtěl bych si pořídit hada,ale mám menší problém a to s prostorem!Mám omezené místo a proto bych si mohl nechat udělat největši terárko 40délka,šířka do 30 a výška 80 cm.Mohl by jste mi někdo poradit jaký had by byl pro toto terárko vhodný a to i v dospělosti?Nechci aby se pak ten had trápil,takže mi poradte jestli mám do toho vůbec jít?!děkuji

Mám obavu, že pro jakéhokoli běžněji chovaného hada, je to v dospělosti malý rozměr, především ta základna, výška je dobrá. Snad by se dal prostor šikovně využít pro jeden kus nějakého menšího "šplhavce", např. užovka Opjeodrys vernalis, šnekožrout Pareas sp., menší bojgy (Trimorphodon sp., Boiga sp., Telescopus fallax), vejcožrout (Dasypeltis scabra, D. atra). Bohužel se tito hadi nejen obtížně shání, ale také jejich chov není jednoduchou záležitostí. Tento rozměr terária by byl vhodnější pro gekony nebo anolisy.