Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon a fíkus

Ahoj všem!prosím o radu moje chameleoní slečna mi začla papat fíkusové listy co má v terárku.Nikdy předtim to nedělala až dneska mi okousala čtvrtku stromečku.Jelikož sem se dočetla že je jedovatý pro lidi tak jak je to u chamíku? děkuju za odpověd... :-)

tu jedovatosť neviem vyvrátiť, ale napríklad ficus benjamina, pumila...atd. su snad najpouzivanejsimi rastlinymi do terarii, zvlast pri chamikoch ich je mozne vidiet velmi casto, takze myslim ze by to nemalo byt take strasne ale mozno sa mylim... ale je dost mozne ze to tvoj chamik robi z nedostatku tekutin ... takze mu daj napit a myslim ze prestane pozierat tie listy

Neni fíkus jako fíkus, benjamina určitě jedovatý neni. A že chmík baští listy neni nenormální. Já když dám do tera ibišek, tak vydrží pár dní a taková ta pokojová barevná kopřiva tak jeden den. A to nedostatek tekutin nemá. Prostě chamíci mají rádi i zeleninu, ovoce a listy.

Já chamíka pouštím proběhnout a jednou jsem na stole nechala plátek melouna. Chamík se do něj pustil s takovou chutí, že jak má oči vypouklé, tak je měl dvakrát tolik. Meloun je našich chamíků nejoblíbenější a potom meruňka a pampeliška. Pampeliška ovšem pouze tak do začátku září, pak jí nechtějí. To je zajímavé.

Z toho ovoce ovšem pozor na jahody. Ty mají moc rádi, ale já se snažím je dávat pouze minimálně pro jejich agresivní šťávu. To samé citrusové plody. JInak meruňky, jablko, víno, broskve, v menší míře banán a hlavně meloun.... je ok. Já vše loupu, např. hroznové víno oloupu a podávám pouze dužinu, jablko také, prostě aby tam nebyly ty šlupky. A ještě jedna věc, pokud máte ovoce a zeleninu v lednici, tak před podáním to URČITÉ zahřejte horkou vodou, aby to nebylo studené, ale spíše hezky teplé!!

Ahojky jestli můžu k tomu něco dodat, tak moje samička to dělá dost často a neni to nic neobvyklého, chamíci tohle dělají mě taky otrhala celý stromek, co jeden už dva a nic jí není, nejsou jedovatý. Může tam mít fikus i dracenu, ani po jednom jí nic nebude fakt ne. Prý je to normální mám to potrvrzené od veterináře, takže je to ok. Akorád bych doporučila víc rosit!!!

ja som si včera kúpila ficus ...neviem čo to je za druh ...a môj chameleon ho začal hneď jesť, a z listov začala vytekať biela tekutina - obávam sa či nie je jedovatý, moc ma tá tekutina neuistila, že nie je ...
nemám pocit že by to bol ficus benjamina a ani ficus plazivý ....