Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepidodactylus lugubris a jemu podobní

Zdar borci.Mam malou prosbu,chtel bych poradit druh gekona ci jineho jestera ktery ma stejne nebo podobne naroky na chov jako lepidodactylus,myslim tim prostorove a jednoduchou chovatelnosti bez vyhrivani a jinych blaznivin dekuji moc za kazdou radu.Mam podkrovni byt to znamena stalou teplotu prez den 26 a v noci pad na 22stupnu
Změna předmětu, původně: lepidodactylus lugubris a jemu podobni (Aurifer)

Co třeba Eurydactylodes agricolae? Nebo nějací Coleonyxové - mitratus, elegans.. Kdyžtak napište prostorové možnosti, to dost usnadní výběr. Pro výše uvedené stačí tera 40x30x30. Pokud byste mohl gekonům dopřát více prostoru, tak bych doporučila Rhacodactylus ciliatus, ten je mezi začínajícími chovateli velmi oblíben.

Takže když cvrčky obaluji plastin+roboran+nutrimix rep, tak by to mělo stačit? Nebo musím používat i ten hydrovit? Všude se straší, že se snadno předávkuje a je po zvířatech... O UVB jsem u nich nečetla (i když zatím jen jeden článek), ten tedy nepotřebují?
Děkuji za odpověď

Využiji vlákna ať zbytečně nezakládám nové.
Prošel jsem si různá vlákna zde na teraporadně ohledně potřeby vitamínů a vápníku.
Můj dotaz zní:
Postačí těmto gekonkům (L.l.) pouze Reptivite od zoomedu nebo je potřeba dodávat ještě samostatně čistý vápník (Plastin?) ?

Jednoduše řešeno na poslední burze jsem neodolal a jednoho zakoupil (můj první ještěr). Chtěl bych minimalizovat počet lahviček s přípravky. Tedy ideálně bych preferoval (klidně i dražší) all in one řešení.