Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terarijní místnosti

Po tom co mi většina návštěv říká, že jsme pošahanci, že máme terárka v každém pokoji, kuchyni, předsíni a buhví kde ještě mě tak napadlo založit tohle "pochlubte se" vlákno kde by chovatelé ukázali jak to u nich doma vypadá :)

Veřím totiž, ze je tady spousta lidí, kteří jsou do chovatelství tak zapálení, že jim přijde uplně normalní podřídit veškerý nábytek, rozvržení a vybavení bytu přibývajícím teráriím jako to děláme u nás doma:)

Po tom co jsem si pořídil prvního chameleona a byl jsem se podívat u bratrova spolužáka doma, jsem nechápal jak si člověk může nacpat do jednoho pokoje 7 terárek a X beden se švábama a nejrůznějším krmným hmyzem..postupem času jsem tomu porozumněl:) Mám za sebou už cca 5 fází stěhování terárek různě po bytě, spoustu nábytku jsem dělal na míru aby mi to sedlo přesně jak potřebuju, spoustu jsem ho taky vyházel a i když se vždycky zdá, že další terárko už se prostě nevejde tak.... no vždyť to znáte:)

Tak ukažte jak "šílení" jste... :)

Tekhle jsem začal
[http://tera.poradna.net/file/view/10624-img-5033-j pg]

Zhruba o rok později
[http://tera.poradna.net/file/view/10625-100-5011-j pg]

Současný stav nafotím a přidám zítra:)

loading...

není to úplně aktuální (už je terárek víc a jinak uspořádaná), ale tento regál je pořád v obýváku, kromě něj ještě velké terárko s P. madagascariensis

[teradult.jpg]

... a regál na mladé v pracovně. Ten se taky skoro nezměnil, zmizely jen strašilky a přibyl další regál a dvě velká terárka na komodu.

[http://img593.imageshack.us/img593/3442/terodchovy .jpg]

jsem nechápal jak si člověk může nacpat do jednoho pokoje 7 terárek a X beden se švábama

Hm, tak to nevím co bys řekl kdybys vlezl ke mě, u sebe mám v současné době 31 terárií a dalších 16 terárek v kuchyni + rack .
Povstal jsem z mrtvých, budu toho litovat že sem vůbec píšu ale co už :-D.

[http://img577.imageshack.us/img577/3820/kopiep1010 807.jpg]

Super vlákno:-) Jsem taky zvědav jak bydlí teraristikou postižení jedinci. Nemám teď k dispozici kloudnej foťák, ale bydlíme v 1+1 a náš ložnicoobývák s námi obývá pár hroznýšů(přemýšlím ještě o dumerilech), jemeňák, dva sklípkani a štír. Pes a papouch bydlí v kuchyni:-D

Tak sem také něco přihodím ... :)

1.foto je počátek mého koníčku cca před 4roky
2.foto též z počátku v "uličce"
3.foto stavba sádrokartonové zdi na přepažení pokoje (jedna částa já pokoj , druhá část hadarna)
4.foto levá a pravá strana téměř dokončené hadarny
5,6,7 foto foceno ze stejného místa dnes - levá strana , střed , pravá strana ... :-)

- Jinak rozměry jsou cca 4x2x3v m , místo na 36 tera pro Boa c. + rack na 52 mladyých ... Levá strana je již téměř dokončená ,na pravé straně se začne tento rok pracovat ... Osvětluji 2 zářivkami celou místnost + jedním oknem , vytápění místnosti plyn. kamny ... To jen tak stručně ... :-)

Pánečku to je krásná podíváná nestačím zírat jak to máte krásně udělané a udržované. Já tedy takovou parádu nemám ale večer taky nafotím jak vypadá můj obývací pokoj. Ale ty terárka vedle postele to je nádhera moc se takhle válet a zároven pozorovat zvířata, také by jsem něco u postele brala :)

Kája

Taky "se pochlubím" jak může vypadat obyvák u teraristy. Teda někdy v minulosti to obyvák byl :-D

Jeden stojan je ode zdi ke zdi:
[teraria1.jpg]
[http://img685.imageshack.us/img685/8876/teraria2.j pg]
[http://img209.imageshack.us/img209/3271/teraria4.j pg]

Teda je trochu plnější, na vrchní polici chybí jen 3 terárka, což přinese problém kam s krmením. Taky to hlídá jeden zlej ničitel.
[http://img694.imageshack.us/img694/7016/teraria3hl da.jpg]

A tímhle to začalo. Teda bylo to dřív plný vody a popravdě ještě před tímhle jsem měl 2 akvárka na stole.
[http://img38.imageshack.us/img38/2630/teraria5.jpg ]

Krom toho je tam ještě jedna skříň na odchovy + 2 terárka v kuchyni a 2 v pokojích.

Ono by uplně stačilo, kdyby naše slavná JE Temelyn, kterou si zaplatili čeští občané (je tedy jejich = naše) začala odávat do české sítě elektřinu. Pak by to s tuzemskýma cenama mohlo vypadat jinak. Za stávající situace jáí osobně nevidim důvod, proč by ta elektrárna měla být vůbec v provozu. Já např. utratím ročně za el. opravdu vysokou částku a vděčnost mi ČEZ letos projevil tak, že mi u přímotopové sazby přestal zaručovat spínání časů a tak si teď drahej a levnej proud přeskakuje, jak se mu zlíbí (pro mě zatím odhadem cca 3, možná i 4 tis. navíc ročně). Já osobně již v tomto začínám mít dost militantní názory, takže raději končim. Postěžovat jsem si ale musel :-D
Fotky teramístnosti bohužel, mě se na jednu fotku nevlezou ani 2 terárka ;-) a panoráma z toho dělat nebudu :-).

Já věděl, že se nemám v tomto roce moc ozývat:-D Neboj. Momentálně polevuje pracovní nasazení, tak se všechno zařídí. Radikální názor o konečném řešení v rodině má snad jen jeden člověk, to ten na koho je el. energie napsaná a k E-onu ani Čezu nesměřuje. ;-) Lebo když dojdou doplatky tak dělám že tam vlastně nežiju. Ne upřímně je mi z politiky energetickejch společností a vůbech i státu na ... Jediné co mne mrzí je, že na severní straně domu (resp. dvojdomu) jsou panely na prd :.( jinak už by jich tam bylo.

Kabeláž je u nás řešena vysoce sofistikovanou metodou nejmenšího odporu. V případě defektu stačí i proškolené osobě hledat pouze 15-20 minut, než odpojí vadné zařízení, takže žádnej Ural. Ne původně v tom byl ten systém, jenže kabely používám pro jistotu přesunu terária jinam delší, a u spodních terárek je to pak všecko na zemi, a díky tomu, jak to roste už vím prd, kde která zástrčka končí ]:(

Tak to dopadá, když je potřeba udělat stojan trochu rychleji. Na původní plán natažení vlastního okruhu z jističe a rozvod dělanej v liště za stojanem systematicky do krabice s vypínači nedošlo, a bohužel v dohledné době asi nedojde.

zdar:-D:Michale:-),Ono by uplně stačilo, kdyby naše slavná JE Temelyn, kterou si zaplatili čeští občané (je tedy jejich = naše) začala odávat do české sítě elektřinu. Pak by to s tuzemskýma cenama mohlo vypadat jinak....Tvůj názor chápu,jenže...to by jsme měli na čáře zase pseudoaktivisty s traktory a slámou :-D:-D a ona laciná energie do Österreich je páka jak blázen věř mi :-),bud klidný s tím nehneš:-D

No časem je asi pětiletka. Finální podoba je cca poslední půlrok, kdy už to opravdu jinak nešlo a stejně se musí ještě do sklepa, kde padne minimálně jedna místnost :-D Jen to chce trochu to ucelit, nemám rád systém každej pes jiná ves. :-)

Máš to hodně pěkné a nevím, co se ti na tom nezdá ucelené :) Mě se bohužel pokazil foťák při focení regálů, takže se nepochlubím. My jsme obětovali kuchyni, naštěstí ji máme trochu větší než bývá v panelácích, takže tu máme nějakých 25 terárií ve 3 skříních. A už se pomaličku přesouváme do obýváku, tam jsou odchovy a malé pouštní druhy, zatím jedna malá skříňka. V ložnici je akorát inkubátor.. Samozřejmě už to nebudeme rozšiřovat :)
Tohle vlákno mě potěšilo, aspoň jsem uklidnila manžela, že ne jen u nás doma to vypadá jako v zoo..

čučim jak péro z gauče jak to máte doma rozjetý:) vidim že mam ještě hodně velký rezervy:D hadaři maj výhodu v tom, že se ty terka daj pěkně štosovat na sebe:)

Jinak my bydlíme ve 2+1, jeden pokoj obývám já s přítelkyní a 3ma samcema chameleonů, v kuchyni jsou 3 samice, předsíň maji zatim zabranou jen hortuláni a druhej pokoj od léta pronajímám bráchovi a ten tam má zatim 2 vittatuse a pár chamoušů..

Přišel jsem z práce až když teď a už to všechno spí, tak udělám aktuální fotku snad zejtra...

Dělám to jednoduše. Najdu kytku, která jde v terárku. U mne scindapsus, bromelie- nidularium a neoregalie- do vlhkejch jsou to jediný bromelky, po kterých bych šáhl, a vydrží občas i přísušek, draceny a ficus pumila. To jsou terárka mimo chameleony. U nich mám většinou pouze ficus benjamina a to ještě většinou ne dlouho. Samci je moc neničí, ale samice jsou po zeleným jak divý a některý spásají fikusy jak kobylky. Tam tak do půl roku kytky vyměním.
Navíc se mi osvědčilo u druhů, který kladou do substrátu, nebo kuli hledání vajec terárium rozebírám nechat kytky v květináči. Pak se to vyhází vyčistí vše jde zpět v pohodě aniž by kytka utrpěla. Pak je to trochu o světle, i u nočních potvor mám usporky nebo zářivky pro kytky, zvířata by šla i bez toho.
Ovšem dělám to jen z důvodu, že je vše na očích, tak to musí vypadat. Sežere to dost času starat se mimo zvířata i o rostliny.
Jinak nidulárka a scindapsus množím přes léto ve skleníku, takže tyhle potvory jsem už nějaký pátek nekoupil ani do novýho terárka.
Jinak mi toho v terárku moc nekvete, ony např. orchideje potřebují často nějáký stres na kvetení, tak když má celoročně v terárku člověk stejný podmínky, moc mu do květu nepůjdou.

a 8 dní v týdnu...
Ale není to pravda. Práce si zas tak moc času nevezme, ale to pozorování zabere hrozně moc. Ještě horší je, když je člověk "hračička". Ta důležitá práce - péče, si vezme jen pár hodin v týdnu a je to lepší, než to prosedět u TV nebo v hospodě.

Tak stěhování mě dost děsí, taky nás to časem čeká. Jsme v 1+1 v paneláku s manželem, retrívrem, 7 velkými terárky a momentálně 11 odchovnými boxy + proměnlivý počet bazénků s pulcema a v kuchyni ještě 3-4 bedny cvrčků, občas sarančata a červi a chceme si pořídit 0,0,1 :-)

Jj, jsou od pana Mazucha :-) Teda většina. Jednou jsem koupila normálně v Robimausu a to největší tropický rohový (na fotce není skoro vidět, celý svítí) jsem si nechala dělat u Akva-tera. Ale nechávám si dělat jen stěny včetně pozadí a světla (nejsem moc technicky zdatná, už dost na tom, že mě teraristika naučila přidělat objímku ke kabelu :-) ) a interiéry si zařizuju sama (kytky, liány, bambusy, úkryty atd.).

Vždycky, když se potkávám s přáteli z dětství a dorůstání nebo když se potkávám s s tzv. běžnými lidmi, připadám si jako magor a pomatenec. Málokdo chápe domácí ZOO a většinou hlavně obdivují toleranci mé ženy. A pak se potkám a popovídám si s podobně postiženými pocienty a hned je mi lépe a připadám si naprosto normálně :-D

A když občas musíš uskočit, tak je to rychlejší, protože uskakuješ směrem dolů...

:-D:-D:-D
My jsme si takhle inteligentně umístili v kroužku toho největšího agresora. Takže když vylezu na židli (mám necelé 2m) tak mám otevřené terko přímo ve výšce očí. Na druhou stranu v tom ale zase není žádnej jed:-).

Psal jsem do vlakna "pochlubte se - teraria" ale zatim nez odpovedi a vlakno se propada kamsi dolu tak to zkusim jeste tady..

Chtel bych poprosit, mohl by sem nejaky chovatel gekonu, ktery na misto jednotlivych terarek pouziva nejaky "regal" nejlepe z OSB jak to ma resene s vetranim a osvetlenim? Pripadne s tim jaky je rozdil teplot mezi spodnimi terarky a temi nahore
Nasel jsem doma nevyuzity vyklenek cca 80x45x250 cm a docela me laka vytvorit tam neco kde by se daly chovat nejaka zvirata..a napadli me ty gekoni:) Chtel bych tam nacpat 8terarek ve 2sloupich po ctyrech. je mozne chovat v parech takove ty bezne chovane gekony(ciliatus, vittatus, kuhli, auriculatus,nejake felzumy mozna i uroplatus henkeli) v terariich cca 40x45x60cm? nebo je lepsi je chovat oddelene?

Sice nemam takto riesene terarka, ale znamy ma nieco podobne.
Vetranie z prednej strany pod dvierkami a hore nad nimi. Klasika.
Vyhrievanie: On ma hady, takze tam ma topne kable a na dosvietenie a trosku na dvihnutie teploty slabe ziarovky. Myslim, ze aj pri dobrom vetrani ti bude v tych terarkach 40w ziarovka stacit + uv a teplota by mala byt ok.
Na spodok "regalu" nieco, co az tolko toho tepla nepotrebuje, napriklad ciliatov. Na vrch zvierata ktore potrebuju naopak viac tepla (teplo stupa hore a bude rovno prihrievat vrchne terarka).
Inak gekony ktore si pisal by si v paroch chovat v pohode. Terarka na felzumy (na nejake mensie druhy) bude povedal by som az bars velke. Ale pre grandisky by to bolo ok. U uroplatov by som si az tak isty nebol. U nich je prave problem z teplotamy. Potrebuju nejake tie poklesy.

Ja jsem prave od chamousu zvyklej mit vetrani pres cely stropy, ted kdyz projizdim ruzne fotky na googlu tak vidim ze u tech gekonu se tak velky vetrani nedelaj, takze to asi bude v pohode. udelal bych je nahore do boku a dole normalne pod dvirkama.. u Ciliatu jsem videl na sviceni vetsinou usporky jinak pocitam ze bych daval max 25w zarovky, mame doma dost teplo a ani u chamu jsem silnejsi nepouzival a to maj terarka jednou takovy.. zajimal by me ale ten teplotni rozdil mezi terarky dole a nahore,protoze si myslim ze nahore uz bude celkem parak, tak prave jestli to tu nekdo nema delany obdobne..
Druhy gekonu jsem strelil jen tak od boku, zatim nemam jasno v tom co konkretne bych poridil(akorat ty kuhli a vittatuse uz tu mam) musim si o tom nejdriv neco nastudovat a podle toho pak vyberu.. ale rad bych mel v kazdym terku jinej druh gekona:)

Na uroplaty uz koukam celkem dlouho, na netu jsem v cestine moc clanku nenasel, neco malo v anglictine, nekde se pise ze jsou nutny poklesy k 15-16stupnu, jinde zase ze poklesy na 20stupnu... jeden chovatel se kterym jsem ted v kontaktu rikal ze poklesy u henkelaku nejsou potreba, ze ma par 7 let a chova je pri teplotach pres den 25-28 a na noc 22-23stupnu a v pohode.. na ty poklesy jsou prej nachylni spis phantasticus, sikorae apod.

dulezity je, ze teda velikostne je to pro pary dostacujici. jeste se zeptam, jak je to s ochótou samcu parit samice a s pripadnym stresovanim gravidnich samic dorazejicim samcem kdyz jsou chovany trvale v paru nebo ve skupinach? u chameleonu to nefunguje, s gekonama ted zacinam takze tohle vypozorovany nemam:)

Vzhladom k tomu, ze si pisal, ze tie terarka budes mat akoby vstavane do steny, by som vrchne vetranie spravil skor hore nad dvierkami. Vlhky vzduch ti inak pojde rovno na stenu, co by nemuselo robit dobrotu.
Ak vravis, ze mas doma tak teplo, ciliatom by stacila mozno aj len ta usporka. Trochu tepla dava aj ona a pri nich su teploty okolo 30stupnov uz kriticke.
Teplotny rozdiel dole a hore bude par stupnov.Mozno nejake 2-3stupne, co nieje zase az tak vela, ale nieco to predsa len spravi.

Uroplaty su fajn.Ono dost bude zalezat aj na tom, k akemu kusu sa dostanes. Odchovy budu predsa len o nieco odolnejsie a tie poklesy uz nebudu musiet byt tak vyrazne. Rovnako aj to, v akych podmenkach boli chovane predtym. Ak budu mat u povodneho majitela v noci 17, a ty ich hodis do 23, nebude to asi ideal. Phantasticusy su peckove :-P

Pary gekonov spolu v terarkach by nemali robit nejake extra velke problemy.Ak to budu skutocne pary. Dat tam dost konarov, ukrytov a rastlin aby na seba stale nevideli. Vecsina ludi chova felzumy, vitatov, atd v paroch. Ale ciliatov by som dal skupinu tak 1,2.

Johny - a ty sa uz liecis??:-D

Ja to blbe napsal, je to v rohu mistnosti.. od zdi ke kraji okna to mam akorat 80cm, na te strane u zdi je oblozkova zaruben a terko by muselo byt cca 2cm od zdi takze by tam byla i takhle odvetravana mezera. Tohle uz nejak vyresim taky podle toho jakou ktery druh bude pozadovat vlhkost..

Ja jsem meril jakou mam teplotu pres noc u podlahy a ted v zime je to 18stupnu. otazka je, kolik tam bude v lete, mam okna na JV a dopoledne mi sem docela pere slunce, kdyz jsou velky vedra tak mam v byte pres den i 28stupnu..

Ten chlapik mi nabizi jeho odchovy, rodice ma z odchytu tusim od pana Cernicky a jak mlade tak dospelce chova pri tech teplotach co jsem psal..

ja to neplanuju zaplnit hned cely, prave kvuli tomu kdyz by se z nejakych mladych vyklubali samci namisto samic.
dik za info, ja si poctu neco o gekonech ktery bych rad choval a kdyz budu mit nejaky nejasnosti tak se zase zeptam:)

Podobně jako u jiných závilostí, neexistuje vyléčený alkoholik nebo narkoman. Pouze abstinující s celoživotní hrozbou recidivy ... Stejně tak teraristika :-) Jakmile člověk přičichne a propadne tomu, už je to na celý život. Může maximálně abstinovat kvůli nějakým překážkám.

Skoro polovinu stropu teráríí v regálu zabírá pletivo a boční stěna regálu u okna je zcela otevřená a terária stojí několik centimetrů od zadní zdi.Docela to funguje a při rosení se nepaří a nevytvářejí skleníkový efekt,zapoměl jsem dodat,že mezi každým teráriem v regálu je 8 cm prostor,abych tam dostal zářivkové těleso atd.

Jeste to neni uplne dodelany, ale uz chybej jen naky vetve a kytky.. a pak teda jeste par zvirat.
Je to urceny pro gekony. Zatim tam mam ciliaty, auriculaty a vittatuse a jeste tam planuju leachiany a chahouy... nebo mozna naky dva druhy phelsum.. standingi se mi libej. Uvidime :)

Ale mam z toho radost protoze se to tak pekne ucelilo a nevalej se mi ruzny boxy a terarka vsude mozne po byte. Az se zas zacnou valet tak postavim dalsi regal:D

nevim jak vy ostatni, ale ja nelenim a povedlo se mi na sebe uhledne naskladat dalsich 6 terarek, tentokrat urceny vyhradne pro samice chameleonu .. :-) Nalepeny je to na ten gekoni regal, kterej uz znate:-D
[http://tera.poradna.net/file/view/13091-regal-kuch  yn-jpg]

a takhle to vypada uvnitr
[http://tera.poradna.net/file/view/13092-vnitrek-jp g]

pozadi je jen na jedny stene, kvuli prostoru, ta kura zabirala celkem dost mista, ale ani tak to neni marny, pri roseni se na tom OSB dobre drzej kapky vody a chamousi to pijou:)

Zdravím, máš to moc pěkné! Mohl bych se Tě poptat na pár věcí k těm terárkám? Taky mám teď pardálise v plánu a terárka z OSB taky. Pokud jsem to dobře pochopil tak větrání máš přes celou přední stěnu a i vrchem? Čím prosím tě vytápíš a čím vším svítíš? A Poslední věc, máš ty OSB desky nějak lakovaný, nebo nějak odizolovaný od substrátu?
Děkuji předem za odpovědi :-)

Cau.
Tak vetrani je teda komplet predek + cely stropy a vlastne z obou stran toho regalu jsou ty diry ven kudy to vetra.. V tech prostorech mezi jednotlivejma patrama mam narvany dvojtelesa se zarivkama, komplet elektriku, pro kazdy terarko vyhrevnou 20w bodovku do patice GU10( protoze ma i s objimkou malej rozmer a vejde se mi tam tak, ze visi jakoby u stropu-spodku teraria nad ni a neni polozena primo na tom pletivu, takze i kdyz chameleon leze po strope tak se nepali)

S vytapenim nemam nejmensi problem, cely ty telesa a reptigla hrejou docela dost a zatim mam zaplej vyhrev akorat u jemenacky, ktera je uplne nahore, ve zbytku se drzi teplota pro pardaly optimalni a pocitam, ze vyhrevy rozsvitim az se venku ochladi...

A odizolovanej substrat mam, mam vsechny spary vytazeny silikonem a pres vsechny dna jsem delal z tuhyho igelitu takovou vanu, ktera nepusti k tomu drevu nic... je to schovany pod pozadim a na tech bokach jsem lepil tu kuru takhle dolu k substratu jen kvuli tomu abych schoval ten igelit...

No tak snad si to pochopil, blbe se to vysvetluje, podivam se, jestli nemam naky fotky ze stavby

Jo díky moc:-) Celkem jsem to pochopil, šlo mi hlavně o to odizolování substrátu, právě přemýšlím z čeho udělat tu "vanu", jestli ze skla, z igelitu mě ani nenapadlo a nebo jsem tady někde něco četl, tuším o tekuté lepence. Promyslím a uvidí se.

Výhřev a osvětlení budu muset taky nějak vyřešit, stačí na osvětlení to reptiglo 5.0 (asi 13w) + výhřevná žárovka, nebo je lepší přidat ještě lineární zářivku? Terária budou pro začátek asi klasika 40x40x60 a samcům přidělám větší a ty budu řešit zas pak extra.

I když se u terárií co si dělám snažím aby to trochu vypadalo, tak od Tebe mám hodně daleko. Takový pěkný se jen tak nevidí! :-)

Fotky můžeš každopádně ještě klidně poslat:-)

Ze skla by to nebylo taky spatny... s tekoutou lepenkou ja osobne moc dobry zkusenosti nemam.. zkousle jsme s tim delat nekolik vodopadu,ale vzdycky mi to nakonec nekde teklo.. Navic ten kybl je celkem drahej... Igelity mam osvedceny :)

Ja mam ty reptigla 26w a 13w jsem nidky svitit nevidel tak neposoudim, ale linerku bych pridal urcite, kdyz zhasnu zarivky a sviti jen UVb tak je tam dost "tma" ..
a vyhrevy je urcite lepsi cpat nad terarka aby se to to zvirata nepalila.

Ja jsem dost omezenej prostorem takze s rozmerama si nemuzu moc vyskakovat, ted takhle z hlavy nevim kolik maj tyhle bedny pro chameleony, tusim 40x42x70cm...

Jinak diky za pochvalu, ale ja jak delam tech terarek hodne tak uz me nebavi se s tim piplat uplne do detailu a uz taky spis hledim na praktickou stranku veci:)

zejtra vyhrabnu naky ty fotky, ted uz se mi to nechce hledat:)

Dobře, tak lepenka padá, buď sklo nebo ten igelit, ještě si počkám na fotky:-)

Ještě prosímtě z jak tlustých OSB to máš celé udělané? Dosud jsem s nima nepracoval tak nevím jakou tloušťku zvolit. A doufám poslední věc, máš ten regál i nějak ukotvený ke zdi nebo něco takového?

Děkuji za ochotu! :-)

No me uz nic jinyho nezbejva nez obsadit i stropy :-D

Ja amm vyhodu, ze dosahnu na beznou manipulaci ze zeme a zidli taham jen pri cisteni :-)

Jinak uz jsem taky dospel do bodu, kdy rusim stul v kuchyni a na jeho misto pujde odchovna proc cvrcky:)
Docela by me zajimalo jak to vypada u tebe doma, nechces to blejsknout a hodit sem? :-)

No, ono to není tak zlý, mám všehovšudy pár terárek, jen mám jen jednu místnost a mini kuchyň, kde jsou nasoukaný terárka a škrabadla pro kočky. Zatím nic fotit nebudu, dělám předělávky kvůli podzimnímu nákupu... Jen předešlu, že zrovna odstraňuju manželskou postel, protože je zbytečná (však se vyspím i na gauči) a stůl v kuchyni asi taky nevydrží (resp. už teď na něj dávám terárka s karanténou a občas odchovy). Mimoto né každej to má takový načinčaný:-D. A nemám to zas tak vysoký, přes dva metry to nejde nikde, to jen já nedisponuju dostatečnou výškou:-D

TV je pre sracov :-D
Na pohodu a relax mam zvierata, na vsetko ostatne je tu MasterCard a internet :-D

Ked som bol na SR tak mi konecne doslo par terariek, takze este nezariadene.
Jedna cast izby.
[http://i687.photobucket.com/albums/vv240/danio0007 2/IMG_9014.jpg]
Dnes som konecne vystahoval postel :-D:-DTak dufam, ze sa mi do konca tyzdna podari zabehnut do Hornbachu po OSB :-D Predsa len, Hamm sa blizi, tak musim pohnut :-D

To budou zas naky perly z bliziciho se Hammu :)
Ja teda co se stavby terarek mam ted na nejaky cas vystarano, musim dozaplnit mista v regalech co jsem dostavel, tak jsem se pustil do komplet nakresu celyho bytu v odpovidajich meritkach vcetne terarek a podobnejch hovadin... Zatim to nemam cely, je to docela piplacka, ale aspon neco pro predstavu v cem ziju hodim :)

[http://tera.poradna.net/file/view/13256-byt1-jpg]

[http://tera.poradna.net/file/view/13257-byt2-jpg]

mam to doma rozdeleny..V ty mistnosti s posteli jsou jen samci chameleonu, pod TV hygienicky boxy na odchovy chamu.
v kuchyni je regal na samice chamousu a ted v jednom plonkovym hostuje mladej samec ambilobe, nez doroste do svyho finalniho terarka,
Ten pokoj kterej je zatim prazdnej obsahuje jeste dalsi 4 terarka, ktery zatim nemam hotovy a chovaj se tam zatim jenom gekoni
A pak mam obsazenou jeste satnu a predsin a tam jsou zas jen hadi a prilezitostny odchovy od gekonu..

Nemam to ejste dotazeny uplne tak jak bych chtel, ale postupne na tom delam:)

Můj terarijní pidi pokojík :-) pokoj mám 3x3m. Čelní stěnu zabírá okno a pod ním stůl. Levá stěna - terária s chamíkama pod nima krajty královské. Pod terárii je cvrčkárna a police na různé terarijní harampádí. Pod krajním teráriem s SPZ komoda. V levém rohu navazuje na stůl inkubátor vyrobený z mrazáčku :-) na pravé straně na stůl navazuje postel. Nad postelí je "zavěšená" chamičí odchovna, a zbylý metr pravé stěny zabírá šatní skřín až do stropu. No vyspat se ještě kde mám tak pohoda :-)
přidávám foto jen terárek a odchovny [20120902006.jpg]
[20120902008.jpg]

Čao,
zajímalo by mě jaké jsou možností při vytápění celé místnosti, jedná se mi o 3m2.
Přemýšlím o klasickém elektrickém topení, které si myslím, že by stačilo zapínat na 2-4hodin denně, když by byla teplota kolem 20°C v místnosti, ale v zimě kdy teplota v místnosti klesá k 18°C, tak by se muselo topit cely den... a žere to poměrně dost, ale tak pokud nic vyhodnějšího nebude, tak to bude asi jediná možná varianta.
Teplota mi v místnosti mi stačí, kolem 23-25°C (jasné, že v letě je tam teplota i vyšší, ale z jara a v zimě, už je to horší).

Nedávno jsem nejen tady řešil, jak pokračovat s chovem jedáků a nevystavovat riziku kohokoliv jiného než sebe. Možná jsem nakonec zodpovědnější než je standart, nicméně výsledkem je toto. V obýváku vyrostla místnost na jedáky. Obývák je menší, ale to vlastně znamená útulnější ;o)))
Na fotkách tam ještě není vše, ale protože už to dělám osmý den a nechci čekat do zítra, kdy to bude komplet, chlubím se už teď :o)) Ještě nějaké lišty, sklo do dveří, donosit terárka, atd.
Bylo to pracnější, než jsem myslel a taky to trvalo déle, než jsem myslel. Což je dáno tím, že jsem to viděl jak Hurvínek válku :o)

[p1000386v.jpg]

[p1000389un.jpg]

Jaff : Fotku dodám, no problemo.
Větrání mám z terárek vrchem, falešný stropy jsou odvětrávaný bokem a zadním vrtáním otvorů cca 30mm každých 5cm po celé zadní délce. Vzhledem k pevnosti a nosnosti konstrukce nemám řešen čelní přístup k zářivkám, ale za cca rok jsem neměl důvod se v nich hrabat. Vše se usadí a kabeláž je vyvedena na jedno místo mimo ke spínačkám a termostatům.

PS: Chystám úpravu s čelním přístupem, ale tam už mě nemine jeklíkový rám. fotky pak zveřejním....

Jasny, me to prave zajima protoze sam mam doma ty regaly reseny obdobne, akorat teda s otviracim cilkem pro pripad, ze se tam budu muset hrabat a aby se tam vubec dala nejak strcit ruka, tak ten prostor mezi terarkama mam myslim 13-15cm, ted nevim presne..ale kdyz jsem zkousel min, tak vymenit zarivku bylo pekne na nervy.
Odvetrany to mam jen do boku a kdyz pred to strcim ruku tak je cejtit jak z toho sala horko. Uz jsme uvazoval i nad nakym malym PC vetrackem, kterej bch tam usadil aby to hnal ven.

Ale tahle kombinace Sklo/OSB se mi libi, je to profi:)

Konstrukčně to moc nepůjde. Buďto JEKLOVÝ nosný rám z čela (kde tě stejně nemine při délce 120cm jeden středový můstek) a přes to na pantech OSB, nebo pak zvolit Konzolový regál - aby to k něčemu vypadalo. Ono zejména na spodní patra terárek je docela tlak váhy pater na nich a aby ti nepraskalo sklo,musí být váha rovnoměrně roznesena. Už jsem to také řešil a v hlavě už mám nápad jak toto vyřešit u větších terárek z OSB - jednoduše uděláš dvojitý strop, který ti umožní čelní přístup k zářivce formou dvířek. On je to nikdy nekončící vývoj. Vždycky něco vymyslím, bastlím to do křišťálové dokonalosti a pak když vidím svoje dílo a nějaký čas je užívám, zjistím, co by se dalo udělat jinak-lépe. Jeklový rám do budoucna budu řešit.

Velice pěkně udělané. Tak já mám terárka v obýváku, zatím bydlíme jen dva... Ale jak píšeš o tom ohrožování ostatních, posledně mě moje vyškolila, že jsem čuměl. Do práce mi přijde SMS následujícího znění "Alžbětě došla voda, tak jsem jí ju dolila a všechno je OK", kua málem jsem se zjebal ze židle, tak já do ní hodiny hučím jak se má chovat atd. a ona totok... Zvednu telefon, vytočím číslo a jak to zvedla hluboký nádech, než jsem stihl spustit, zchladila mě slovy "Miláčku, to byl jenom fór, jak dojdeš, doplníš vodu sám, já bych tam ruky nestrčila..." Málem mě šlak mohl trefit ]:)

Díky, snažil jsem se :) Je tam i docela dost místa, po každé straně 210cm na šířku a upřostřed ulička široká 1,2m, takže se tam dá docela rozumně manipulovat. No holt nejedovaté bude muset postupně venky, nafukovací to není :))

Jj, ženský to uměj :) Ale fór je děsně blbej :oDDD

btw. odkud jsi? "totok" a podobný, to je bomba, to je někde od Brna a tam, ne? Supr mluva:)

Když jsme u těch historek (je to teda těžce offtopic) před pár dny jsme byli s drahou polovičkou v ZOO Ústí n. Labem, malý chlapeček s babičkou koukají do terária a chlapeček se ptá:
"Babičko, jaké tady má být zvížátko?"
"Trnosep"
Pak babička poodešla a malej tam pořád koukal a najednou volá:
"Babičko, už vidím toho trnopsa!"

Prostě je nádherný, jak to ten malej vykoumal :)))

Roker: Úplne perfekná historka, mňa by na tvojom mieste asi šľak trafil... :D :D

P.S. Máš neskutočné šťastie že máš tak tolerantnú priateľku/manželku... ;-)

Solidus: Aby som nebol úplne off topic, rozhodne schvaľujem postoj Solidusa, ak by som mal raz náhodou chovať niečo jedovaté, tak to beriem ako moje rozhodnutie a zbytočne týmto mojím rozhodnutím neohrozujem nikoho iného okrem seba.

Tak zatím přítelkyně. Ale je to super, když je tam tolerance, bo bez toho to nejde.
Ale je fakt, že i když vím, že je zodpovědná a rozumná tak mi dobře zalepilo, jelikož Cerasteska je zatím taková 15cm tkanička a respekt zatím opravdu moc nebudí. Spíše si ho člověk musí pěstovat, například prohlížením fotek prstů Dania, Auri apod. Sorry, ale je to bohužel tak... Tak mě na vteřinu napadlo "Do prdele co kdyby", notabene když je taková citlivka na zvířata, tak mě napadlo, že nechtěla aby chudinka "trpěla" 3 hodiny bez vody, tak šup :-D
Jinak co se Solidusa týče, tak to každopádně, až bude více jedařiny (a asi bude........), tak to taky vidím na místnost, naštěstí prostory jsou. Jinak já to volil do obýváku i z důvodu, co jsem četl, aby to nebyl takový vysír a byla trochu zvyklá na lidi a pohyb kolem, když je to můj první kousek. Zase musím dávat majzla abych se nenechal ukolébat. Vše má svoje pro a proti.

Tak tohle je naprostá paráda, taky bych něco podobnýho jednou viděl a chtěl u sebe klobouk dolu teda ::) jinak zeptám se ta kokosová síť se dá použít i k téru na strop aby po tom chamíci lezli třebas volně po místnosti s tím že si budou moct i sami zalízt do téra nebo to spíš jen tak na okrasu ???? samec se mi furt dere ven z terárka pokaždý když mě tam vidí tak mě napadlo než abych ho furt vytahoval tak že by mohl volně chodit sám. :-)

No jako ventilacku nezavirame ani v zime a uz tak 3 roky jsme v celym byte nezapli topeni :)
Takhle v zime s tou otevrenou ventilackou tu mam tak 22stupnu, jinak kolem 24-25, na noc to tak o 3 stupne klesne...
V lete je ale trochu otravny, jak mame postel u stropu.. kdyz jsou jooo vedra, tak spime treba v 29stupnich a to neni uplne to nej.

Jinak diky za chvalu, samotnymu mi to dela radost:D

Každopádně respekt!!! Jen jedna technická, pochopil jsem, že bydlíš asi u rodičů a máš "jen" svůj pokoj, je tak? Co když si chceš o víkendu dýl dáchnout a začne se to rozsvicovat (předpokládám, že máš časovače)...? Onehdá jsem tak nějak usnul vyčerpáním u mě v obýváku a když se to začlo ráno v sedm po třech hodinkách spánku spínat bylo po prdeli, no a kámoška mě málem roztrhla jak hada :-D

Jaffa nebydlí s rodiči ale bráchou :)

A třeba mě to rozsvicování nějak nevadí taky mám terária v ,,ložnicoobýváku'' a nějak mě to nebudí, jen vždy vstanu a řeknu si ,, hm asi už je po 9té :D ''

A to, že na nějakej čas končíš ? :D To si psal i předtím a a za měsíc si měl předlěanou cenou odchovnu a další měsíc tohle :D :)

:)

Koukam, ze vam to tady neda spat :D

takze.. s rodicema nebydlim.. mam vlastni byt 2+1 55m2, jednu mensi mistnost obyvam ja, druhou o neco vetsi jsem driv pronajimal kamosovi a toho pred asi dvemi lety vystridal bracha + tu s nama pripadne jeste pobihaj dve pritelkyne a ted nove jedna kocka...

Terarka se mi rozsvecej v pul 8 rano a to uz jsem vetsinou vzhuru a nijak mi to nevadi.. jediny co je neprijemny, kdyz se domluvi casovac s budikem, budik zacne zvonit, ja si sednu, abych ho zamack a v tom se to vsechno naraz rozsviti.... nestava se to casto, ale uz se mi to prihodilo..

Jinak Jaffa opravdu nedacha:D ja proste vstavam kazdej den furt stejne... neumim vstat driv, ani o moc pozdejc... :D

no a taky tim jak mam postel pod stropem a vetsina tech svetel se odehrava pod urovni matrace, tak to neni tak hrozny..

Az me to zacne obtezovat tak zacnu spat s takovejma tema klapkama na oci:D

Kde už jsem to jenom... :-D

A to, že na nějakej čas končíš ? :D

vy si z toho delate srandu :D ale ja fakt neplanuju nic dalsiho stavet... jednak kdo u nas byl tak vi, ze uz tady proste neni co kam dat a jednak jsem ted tou upravou pokoje ziskal docela dost prazdnejch terarek, ktery muzu jeste zaplnit...
Jen tak cca za pul roku-rok zvetsim dosavadni terarko pro viridisky, ale to proste vemu a postavim ho misto toho ve kterym jsou ted, tak to ani zadna zmena nebude..

Ale mam ted nabidku na externi terarkarnu, takze se co nevidet zacnu rozpinat i tam ....;-)

tak taky aktualizuju nejaky ty zmeny v terarkarne:)
Kvuli lihnoucim se mladata jsem potreboval zvetsit kapacitu odchovny, v ceste mi stala posledni policka v pokoji, televize a muj dlouhy leta pestenej pothos.. vsechno jsem to nemilosrdne odstranil, odchovnu nafouknul a vybavil Cat-rezistant pletivem na dvirkach a vubec vsude, kde ta kocici potvora pacickuje :D

[http://tera.poradna.net/file/view/16921-odchovna-1 -jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/16922-odchovna-2 -jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/16923-odchovna-3 -jpg]

Super, pokaždý, když tohle vlákno vidím, tak mám pocit, že nejsem jedinej magor v okolí :-D Vždycky mě to uklidní :-D Asi si to vytisknu a budu to ukazovat lidem, co se ptaj "Kde máš nábytek?" "Proč tu máš metrový škrabadlo, když nemáš místo na postel?" "Proč máš terárko v koupelně?"

Paradoxně se lidem kolem mě nejvíc nepochopitelný nezdaj larvy a vzorky v ledničce, terárko místo kosmetický poličky v koupelně a dokonce ani uteklí cvrčci (i když v okamžiku, kdy mi pláchnula chovná achatina a lezla po stropě, tak to bylo trošku rozpačité :-D) - ale jak můžu spát se zvířatama v jedný místnosti :-D To jsou okamžiky, kdy si člověk uvědomí, že ho chov zvířat asi poznamenal :-D

Čau vprvé řadě vím že reaguji na starý 2roky příspěvek..zajímalobymě jak máš řešene osvětléní v té tera stěně jestly tam máš všude vybojky aj u Samic chamíku nebo všude něco jiného ( četl jsem že mají být min 30cm od zvířat .zdásemito u tebe míň) a u těch odchovů asi jen klasika uvb spirala že ..budu rád když se semnou podělíš o info díky :) máš to hodně pěkný teď jsem jsito projel celý a pěknéj kus cesty jsi ušel než to dosáhlo této podoby ..

Tak jestli myslíš, ten kvetináč, tak ho ve starym teráriu používal jako úkryt, ještě se do toho vejde, ale už by to chtělo větší, což je celkem problém sehnat, protože v Bauhausu a podobných chtěj celkem kosmický částky... Ještě tam příjde nějákej pěknej větší pařez, ale to až se dostanu ven.

Díky..Zase tak moc se teplota nemění.Zatím jsem skoro nemusel zapínat topení(plynový kotel)a topím jen krbovkama.Díky tomu,že místnost je dost malá,stačí pár dřevěných briket a rychle se vytopí na 25°C.Přes den se teplota pohybuje mezi 24-25°C,večer trochu přitopím až na 28°C a do rána místnost pomalu vychladne na 23°C.Přes zimu samozřejmě plyn.kotel v kombinaci s krbovkama.Zatím spokojenost,levný provoz a jistota,že když náhodou odejde plyn.kotel,tak zvířata nepomrznou.Mám tam většinou trimouše a zatím žijí:-),kdyby bylo něco hodně špatně,asi by to dali najevo..Zatím ok,snad jsem to nezakřikl:-D.

pořídit si něco dalšího nebo novýho? to si nepomůžeš,podvaceti letech tvrdé výchovy když už su ve stavu že když odjedu tak vyndá vajíčka, popíše,uloží do inkubátoru,prcky vyndá z inkubátoru,nastřihne vajíčka co nevylezo,nakrmí myšky,mám heslo-jeto jiný druh který se nedá ochočit ale musíš se stím naučit žít-ti mín odrzlí a čerstvě ženatí at to nečtou moc nahlas dorostenky so nato háklivý/to víte vyšší forma života/:-p

Vypadá, to výborně. Do budoucna budu muset řěšit něco obdobného pro pardálky (ve spojení se skleníkem na období přibližně od března do října). Můžu se zeptat, jaké druhy tam chováš a zda u nezimujících to celé vyhřeje ten olejový radiator na stěně. Právě co nejeefektivnější ohřev na noční minimum 18C je asi ten největší problém.
Díky moc