Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inspirace na želvárium.

Zdravím. Chtěl bych poprosit chovatele vodních želviček jestli by jsem nemohli přihodit nějaké obrázky svých akvaterárií. Chystám se stavět akvaterárium pro svoji vodní želvu (Trachemys Scripta Scripta) je to sice zatím mládě, ale už bych chtěl stavět větší (100x50x50) ať nemusím v budoucnu kupovat nebo budovat další. Navíc do budoucna bych ji chtěl pořídit partnera takže by bylo ideální pro 2 želvy. Takže bych chtěl nějakou inspiraci. :-) Jinak sem zde dneska prohledával různé témata "Pochlubte te se" nebo "Želvária" atd., ale moc obrázku jsem nedohledal. Jinak bych chtěl ještě poprosit ještě nějaké rady na co si dát pozor při stavění nebo na co myslet. Děkuji mnohokrát.

Pri TSS neprežije nič živé, je jedno, či sú to rastliny alebo živočíchy. Môžem ti to potvrdiť z vlastnej skúsenosti. Ak dáš na dno štrk, pomerne rýchlo sa ti zanesie kalom a bude kaziť vodu. Navyše korytnačka bude všetko prehrabávať a na mieste ostane iba to, k čomu sa nedostane, alebo to bude na pevno prilepené o steny nádrže. Veľmi dobre sa síce na to pozerá, ale iba dovtedy, kým to začneš čistiť. Aj preto väčšina chovateľov používa iba hygienické nádrže, kde je maximálne zopár kameňov, prípadne nejaký koreň.

No je pravda že štěrk pořád přehrabávala nebo tak něco, ale v poslední době už ani ne. Jinak teda chápu to dobře že pokud se voda rychla kazí tak to může být klidně štěrkem protože se v něm usazují nečistoty? Co se týká rostlin tak jsem tam ani neměl na začátku jsem tam měl takové umělé, ale ty šli do pryč. Zatím mám želvu v menší ubikaci viz foto. V nejbližší době bych chtěl postavit větší. Co je mysleno tím "hygienické nádrže" ?

Ahoj, tady jsou nějaký fotky, chovám v tom kožnatky čínské http://matetka.rajce.idnes.cz/Pelodiscus_sinensis/ . Doporučila bych hlavně dobrý filtr, nejlépe externí, udrží vodu opravdu déle čistou a neusazuje se mi kal ani v písku (v každém akva je ho víc jak 40kg), ale musím ho i tak jednou za čas komplet proprat. Je pravda, že nepřežije nic živé, takže kytky mám jen umělé, cokoliv ostatní, co není přilepené nebo se s tím opravdu těžko manipuluje, želvy okamžitě stěhují, ale zatím mám stále trpělivost to neustále uklízet :D

původně jsem se raději nechtěl zapojovat, abych nebyl sprostej :-(
Rozměry: 41,5 x 21,5 x 16 cm
řekl bych typický výrobek pro mudly, co tam každý rok umoří 1 či 2 "malinkatý roztomiloučký želvičky"
a OBCHODY "ZKVÉTAJ":x:
jinak se připojuji k Aurifer
NARVAT do opačného konce těla
vyrobci i kupci (za to ,že je neschopnej si zjistit nároky chovaného zvířete):x: