Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená problém při rozkrmování

Zdravím,
Mám dvě mláďata Užovky červené délka cca30 cm...
Potřeboval bych pomoct ohledně aby začali prijímat potravu samostaně.Zkoušel jsem nechat holatka na kameni živý i mrtvé,zkoušel jsem i naříznout hlavičku a břicho a neustále bez vysledku...tak je musím krmit pinzetou přímo do tlamy...

Mám zkušenost s Krajtou královskou který myš smrděla a bylo mi doporučeno zkusit křečka tak Krajta byla živena na křečkách.
Tak nevím zda toto bude podobné.

Poraď te prosím

Pomáhá hada zavřít do malý temný krabičky (třeba od žárovky) s holetem a nechat je klidně přes noc. Další možností je dráždění hada holetem. Párkrát ho tím holetem "profackovat" aby začal kousat, případně zkusit dráždění ocásku. Chce to trpělivost.

Hele měl jsem podobny problém (ale s menší guttkou), také jsem krmil násilně. Zkus jí nechat trochu vyhladovět pak vem hole do pinzety a začni ho tahat po zemi okolo hada, ale ne moc blízko ale ne ani daleko a uvidíš jak po tom vystartuje. Hlavně je tím holetem neohrožuj to by spíše utíkala. Tak ať se daří.

jak to dopadlo? kamaradka mela stejny problem, koupila mlade, prej byla rozkrmena, ale nesežrala nic 14dni. aj to nastrihli to holatko a nic. a za dva dny had zemrel.vubec nevi kde udelala chybu :( , ale prej si had mohl pichnout třísku z buk.stepky pri svlikani.je to mozne? at se priste vyvaruje chyb. dekuji moc za odpovedi.

Takže ještě 1- to koupila mládě, které 14 dní nežralo a za další 2 dny chcíplo? POkud bylo v dobré kondici, tak by určitě nechcíplo po 14dnech o hladu, ale musel tam být další problém. Buď v podmínkách chovu, nebo v tom hadovi. K podmínkám chovu tu nebylo napsáno nic, takže nemůžem vědět, jestli udělala někde chybu.

ale prej si had mohl pichnout třísku z buk.stepky pri svlikani

Jakou to má mít souvislost s příjmem potravy?

rozumite spravne. privezli si ji, nezrala,lezela zalezla,a pak uz bylo po ni. teplota dobrá, okolo 27-30stupnu, domek na schovani mela, vodu, rosili. no a k tem stepkům-no prej si mohla pichnout trisku a na to zemrit, ne na vyhladoveni.
takze spis byla spatna uz od chovatele?ted maji druhou, je v pohode, vsude leze, zkouma terarko, uplnej opak. zatim nekrmili.

dobrý den, mohla bych vás poprosit o radu? Mám užovku červenou, klasickou formu, bohužel mi v 3/12 tohoto roku utekla z terárka a ať jsem prohledala, co šlo, nikde jsem ji nenašla. Jaké bylo moje překvapení, když jsem jí našla před dvěmi týdny v záchodě, to si ani nedokážete představit. Jenže dlouhou, ale vyhublou, že vypadá spíš jak níťěnka než had:-( a problém je v tom, že mi nechce nic žrát, zkusila jsem denní hole, potom dokonce jsem hole přeřízla na polovinu, aby ho mohla pozřít. Potom jsem hole naporcovala a pinzetou jí to vkládala po kouskách do tlamy, ale bohužel nic:-( začne třást hlavou a všechno z tlamy vyhodí. Už si nevím rady a mám strach, že mi pojde. Jinak podmínky má dobré, 80-40-40, teplo cca 28-31 st. vodu má a rosím dvakrát denně. Díky moc za rady:-)

Taky by to chtělo vědět jak ten had starej a dlouhej.
Vlož sem kvalitní fotku hada.
No, a k těm podmínkám. 28-31 stupňů je moc teplo (pokud není myšlena teplota pod zdrojem tepla) a rosení 2x denně je zbytečně moc. Bohatě stačí 2x týdně.
Jinak jak píše danio...

Čaute poradno,
mám takový hloupý dotaz, tak kvuli němu nebudu zakládat nové vlákno a zeptám se tady.. Mám doma upně ze začátku teraristiky užovku červenou, je jí takových 11let.. Ale za tu dobu jsem nikdy nepozoroval chování co teď.. Před 14.dny jsem místo myšky dával hadovy morče.. Morče jsem hodil do terária, had jako obvykle si potravu chytl a začal škrtit, tak jsem odešel a nechal ho v klidu, když jsem za cca 5minut se vrátil k teráriu, tak morče se třepalo v jednom koutě a had skoulený v druhém? No morče jsem vytáhl a druhý den jsem dal hadovy morče menší, had začal opět škrti, morče i zabil ale nechal ho na dně... Tak jsem si říkal, že ho sní třeba později, to už se mi taky stalo, ale do druhého dne nic, tak jsem morče vytáhl a vyhodil a nechal hada další 2týdny hladovět.. Dnes jsem teda chtěl hada nakrmit a koupil menší myšky no ale když jsem mu jí hodil do terárka had se opět stahl do jednoho kouta a nechal myš běhat v druhém, jakoby se myši bála. Můžete říct čím to může být?
Jako říkam, možná blbý dotaz, ale pozoruju to poprvé :-D dík za odpověď..

Ahoj,
asi bych užovce červené morče nedával. Je velké a ani nemá na svoji velikost očekávanou výživnost. Dávám maximálně u velkých samic střední potkany. Nic méně, had je pravděpodobně utahaný a vystresovaný (z neúspěšného lovu). Morče bylo pravděpodobně velké. Nechal bych hada pár dnů o klidu (týden) a poté bych podal něco malého na co je zvyklý. Nebude v tom žádný problém. ;-)

Morčetem rozhodně nekrmit, pro užovku naprosto nevhodné (užovka na morče není vůbec stavěná velikostí i fyziologicky a metabolicky) a může jí i ublížit, má velmi tvrdé kosti i špatně stravitelné šlachy, které navíc pouštějí nepříjemné kyseliny (případně chundelatá a dlouhá srst může být problémem co do tvorby smotků v žaludku), kromě toho mnoha hadům páchne, celkově je velmi tučné a není vůbec přirozenou stravou hadů. Dává se spíše větším krajtám a podobně, ale i tak bych se toho vyvaroval, u velkých hadů je rozumnější krmit králíkem či kotětem nebo selátkem, brojlerem. I odrostlý křeček je pro užovku nesprávná nabídka. Kdyžtak: krmeni.html