Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Užovka červená kouše a nechce se nechat mazlit

Dobrý den ,potřebovala bych pomoc doma mám půlroční hádě užovky , a zde je to můj první had . Nevím si rady ,po terárku mi lítá a nedá se chytit protože chouše a hned se staví do esíčka od chovatelky když jsem ji kupovala byla bezproblemova měla ji omotanou kolem ruky vše v pořádku tak proč je u nás taková agresivní ? Je to vlivem nového prostředí nebo že jsme jí nepadli do oka ? je malinká a bojím se že jí ublížím protože se furt ohání v tom teráriu.Prosím Vás o Radu ráda bych se s ní do budoucna mazlila ! :)
Změna předmětu, původně: Prosím Vás o radu ! :) (Aurifer)

Dneska to je tady teda nářez :-) Proč si kupujete hada, když se jich bojíte? Na mazlení si kupte kočku. Hadi na mazlení nejsou. Projevuje se jako normální had. To je dobře. Problém je spíš ve Vás. Jestli se bojíte malýho háděte, tak jak budete manipulovat s dospělým hadem? Takže seberte odvahu a naučte se s ním manipulovat dokud je to prcek.Časem se možná zklidní, možná ne.

Kolik Vám je že se takhle vtíráte s vašimi pocity ? 15?...ještě to tak:-D Ne mě jen fascinuje, jak se všichni chtěj hrozně mazlinkat s hadíčkama a vůbec jim nedochází, že je to plaz a že je to pro ně neco naprosto nepřirozenýho:i: Budu se opakovat (protože takovejch výtečníků je tu dost), ale had neni savec, aby se tulískoval:x: Může se zvyknout na ruku, takže se nebude snažit zdrhnout, ale to je tak vše...