Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Začínající chov Eunectes murinus (Anakonda velká)

Dobrý den. Chci začít chovat Eunectes Murinus. Pro terárium mám prostor 23O cm šířka, 150 cm hloubka, 250 cm výška. Rád bych měl dvě teraria nad sebou, jedno pro samici a druhé pro samce, jde to u těchto hadů?? Bude jim tento prostor stačit?? Jde mít v terariu odtok z bazénku do kanalizace nebo se to musí provádět ručně?? Kde si můžu nechat takovéto terarium vyrobit?? Co všechno by mělo takové terarium obsahovat (teploměry, vlhkoměry, odvětrávání, zdroj světla, tepla), jaký typ a od jakého výrobce?? Pokud vás napadne jakákoli rada nebo poznámka co by se mi mohlo hodit, budu rád když mi ji napíšete. Jaké povolení budu potřebovat pro chov, jak ho sehnat?? Kde v Praze nebo okolí najdu nějakého dobrého zvěrolékaře?? A na závěr kde si pořídit Eunectes Murinus?? Předem všem děkuji za odpovědi a za to, že mi pomáháte splnit můj celoživotní sen.
Změna předmětu, původně: Začínající chov Eunectes Murinus (Anakonda velká) (Aurifer)

Ja sice nejsem chovatel ale tady je par odkazu
http://www.bushmaster.estranky.cz/clanky/eunectes- murinus.html
Anakonda_velk%C3%A1

Ono není moc domácích chovatelů. Možná kvůli agresi nebo špatné manipulace s tímto hadem. Ty rozměry jsou dobrý ale musíš si uvědomit že ten had potřebuje mít místo na plavaní a dokonce i pro šplhaní, když si k tomu připočteš průměrnou velikost hada 5-6m tak ti je jasné že to bude chtít potom spíš místnost než terárium :D. Navíc ta velikost není úplně 100% prý jsou případy kdy had má i víc jak 6m. Ještě by jsi měl zvážit jak budeš hýbat s hadem, protože čas od času to bude potřeba (a hýbat se 100kg hadem který je agresívní a mokry asi není lahoda). Co se tyká toho terária nevidím problém v připojení na kanalizaci, ale musíš to mít ošetřené tak aby had neměl žádnou možnost uniknout… Co se tyká nákupu tak budeš muset využit zahraničí,zoo,import myslím, že tu není tolik chovatelů aby měly nějaký kousek na prodej. A ještě maličkost možná se pletu ale mam dojem že na tohoto hada musí byt povolení. Pro info zkus kontaktovat toho chovatele.