Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Začínající chov Eunectes murinus (Anakonda velká)

Dobrý den. Chci začít chovat Eunectes Murinus. Pro terárium mám prostor 23O cm šířka, 150 cm hloubka, 250 cm výška. Rád bych měl dvě teraria nad sebou, jedno pro samici a druhé pro samce, jde to u těchto hadů?? Bude jim tento prostor stačit?? Jde mít v terariu odtok z bazénku do kanalizace nebo se to musí provádět ručně?? Kde si můžu nechat takovéto terarium vyrobit?? Co všechno by mělo takové terarium obsahovat (teploměry, vlhkoměry, odvětrávání, zdroj světla, tepla), jaký typ a od jakého výrobce?? Pokud vás napadne jakákoli rada nebo poznámka co by se mi mohlo hodit, budu rád když mi ji napíšete. Jaké povolení budu potřebovat pro chov, jak ho sehnat?? Kde v Praze nebo okolí najdu nějakého dobrého zvěrolékaře?? A na závěr kde si pořídit Eunectes Murinus?? Předem všem děkuji za odpovědi a za to, že mi pomáháte splnit můj celoživotní sen.
Změna předmětu, původně: Začínající chov Eunectes Murinus (Anakonda velká) (Aurifer)

Ja sice nejsem chovatel ale tady je par odkazu
http://www.bushmaster.estranky.cz/clanky/eunectes- murinus.html
Anakonda_velk%C3%A1

Ono není moc domácích chovatelů. Možná kvůli agresi nebo špatné manipulace s tímto hadem. Ty rozměry jsou dobrý ale musíš si uvědomit že ten had potřebuje mít místo na plavaní a dokonce i pro šplhaní, když si k tomu připočteš průměrnou velikost hada 5-6m tak ti je jasné že to bude chtít potom spíš místnost než terárium :D. Navíc ta velikost není úplně 100% prý jsou případy kdy had má i víc jak 6m. Ještě by jsi měl zvážit jak budeš hýbat s hadem, protože čas od času to bude potřeba (a hýbat se 100kg hadem který je agresívní a mokry asi není lahoda). Co se tyká toho terária nevidím problém v připojení na kanalizaci, ale musíš to mít ošetřené tak aby had neměl žádnou možnost uniknout… Co se tyká nákupu tak budeš muset využit zahraničí,zoo,import myslím, že tu není tolik chovatelů aby měly nějaký kousek na prodej. A ještě maličkost možná se pletu ale mam dojem že na tohoto hada musí byt povolení. Pro info zkus kontaktovat toho chovatele.

Těch 10m je přeháňka. Každopádně anakondy jsou trošku horší na údržbu a asi i financování (vytápění, krmení, častá výměna vody...)Navíc poměrně často vyměšují, nejraději do vody a jejich trus je řídký a velmi zapáchá. Pokud se ti líbí a netrváš na odchovech, pořiď si samce. Ti nepřesahují délku 3m.

10m přehanka je.Max 7m.Na udržbu neni vubec horši,stejna jako jinej had.Krmeni taky neni nakladnějši,sežere naraz vice,ale pak delši dobu travi.Nemusi se tak často krmit.Vyměna vody neni nijak časta,stači 1x za měsic nebo po kaleni do vody,ktere neni vždy do vody.Trus neni řidky,ale normalni pevny jako u hroznyšu.Zapacha stejně jako každy jiny.ASSAC.

Velikost nebude pro dospěláka uplně ideální kor pro 0.1 .

Odtok v teráriu rovnou do kanalizace je asi nejlepší věc samo sebou že by měl být tak řešenej aby Ti had nevzal roha.,,Sítko" jako je u umyvadle bude stačit bohatě,sám to tak plánuji až mi anakonda vyroste z terária ve kterém je teďka.

Terárium takovýchto rozměrů bych volil buď zděné nebo z OSB desek,sklo na takto velké terárium nevím nevím.....

Terárium pro anakondy by mělo obsahovat to co jiná terária pro hady,kteří jsou spjati s vodou.Tzn. přiměřeně hadovi velkej bazének,osvětlení-já mám 1*36W zářivku s odpovídajícím krytím dle prostředí to co tam mám já mám zato že má IP66.A jako topení mám dlážděnou desku s ,,podlahovým topením" 90W -řízeno termostatem.A bodovou halogenovou žárovku od sylvania 50W je odolná proti občasnému postříkání vodou.Mám jí namířenou částečně na bazének a tím mám zařízenou i dobrou teplotu vody :) Noční teploty mi zajišťuje noční žárovka. Veškerá elektroinstalace je napájena z rozvaděče přímo pro terária přes proudový chránič a časové řízení mi zajištují spínací hodiny. Terárium mám uzamykatelné. Teploměry mám klasické lihové umístněné tak aby je had nerozsekal vlhkoměr nemám.

Veškeré větve mám prošroubované skrz osb desky hovadskými vruty,díky tomu opravdu drží.

Jen malej dotaz už jsi někdy manipuloval s tak velkým hadem??pomůžeti někdo při manipulaci??podle mě to není prdel nechci strašit,ale jak tě rafne na ruku a obtočí a pak kolem tebe bude běhat maminka tak se určo dostaneš do televizních novin-))Já měl jen krajty královské,ale co jsem četl tak když tě kousne dobře tak ti může i přeříznout šlachu na ruce a to není prdel,ale od mala si asi zvykneš a poznáš její chování.

To je pravda,při chovu jakehokoliv většiho škrtiče se musi mit člověk na pozoru a nepodcenovat ho.Jenže moji situaci v te době zapřičinily jine okolnosti.A o těch jsem se tam nerozepisoval.Jedine co o tom vite je Mageo a to je nedostačujici!!!Jestli chcete vědět vice napište mi na email.A nikdo nepiše že pokousani hadem je sranda.Každej člověk nese pokousani jinak.Někoho pokouše hroznyš a je to pro nějhruza a někdo se jen zasměje.ASSAC