Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vodopád do terária

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit, jak udělar 100% nepropustný vodopád do jezírka v teráriu? Chovám Chameleony jemenské. Původně jsem měla jezírko udělané z polystyrenu, natřené něčím ,,údajně,, nepropouštějíčím vodu a potažené fólií pro zahradní jezera. Do toho jsem měla posazený kámen, po kterém stékala voda do jezírka. Jezírko po čase bohužel začalo propouštět vodu :-( Nové jezírko jsem si udělala sama z keramické hlíny, ale nemůžu přijít na to, jak dodělat vodopád, kámen díky jeho váze do něj posadit už nemohu. Budu ráda za všechny nápady. Pište prosím na m.hajdinova@seznam.cz

Dobrý den. Pro Chameleony jemenské je nejlepší vodopád žádný ;-). Nejsou to zvířata žijící v pralesech někde u řek a vodopádů. Bohatě je stačí porosit tak aby se mohli napít. Vysokou vzdušnou vlhkostí v teráriu si akorát zaděláte na zdravotní problémy.

všechny vodopádečky a podobné hovadinky jsou úplně k ničemu akorát na problémy,někde začne zatékat,nemluvím o nevhodnosti k některým druhům(viz cejna), naserou vám do toho... není jak miska s vodou, naserou tam...vyleju, napustím novou a je to(nehledě na to, že chovanci, když maji v tera nějakou nádobu s vodou, tak do ni většinou serou)

Zdravím,
mám dělaný v teráriu u rhacodactyla takový minivodopádek. Jednoduše jsem přehradila kousek terária (jen tak 12x12cm) polystyrenem + cementové lepidlo (jako zbytek pozadí v tera) a tak 10cm hluboké, na dně posazené malinké čerpadélko (nejslabší co jsem kde našla na netu, stálo asi 120kč) a jen hadičku z čerpadýlka opřenou o stěnu terária (hadička je tvrdá jako kámen, protože jsem jí vyhrabala někde ve skladu), voda stéká po pozadí zase zpátky do bazénku. Celý bazének jsem vyskládala valounky o průměru 3-4cm a nechala jen asi 3-4cm vody nahoře. Pro jistotu, ale už jsem ho tam viděla se i koupat jednou :D Bylo by možné to samé udělat i na pozadí s kůrou.