Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov Phelsum - poraďte

Rád bych si nechal poradit od zkušených chovatelů ohledně tohoto druhu ještěra.
: jaký druh by jste doporučili ( mě osobně se nejvíc zalíbila Phelsuma nigristriata ) o níž jsem se tu dočetl, že se mezi sebou jedinci tohoto druhu dobře snášej v případě že je v teráriu samec se samicí, popř. 2 samice a samec.
: rozměry terária pro 2 nebo 3 jedince?
: opravdu není potřeba zdroj s UV pokud budu zvířeti dodávat vitamíny, D3 a vápník?
Nebo je lepším řešení UV zdroj + reboratem obalený hmyz
: na jaké úskalý si u tohotu druhu ještěrek dávat pozor
: popř. kontak na nějakého dobrého chovatele

Za každou radu budu vděčný.
Děkuji

Teď jsem četla, že je možné chovat P. nigristriata Společně v terárku s p. Klemmeri. Mám jednoho samce nigrisky v terárku 50x40x30cm. Snesou se i dohromady samci? Ptám se proto, že mi klemmerky nabízel kamarád, konkrétně 1.1. Jestli to nejde, tak se nic neděje, ale i tak by mě to docela zajímalo