Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zápřednice jedovatá - následky kousnutí

pro zajímavost přeposílám zážitky kamaráda:

"Mě ta svině hryzla v úterý ráno a bylo to jak když si na holeni vytrhnu chlup, jenže po minutě to začlo kurevsky pálit, tak jsem sundal motobotu a jen malej rudej flíček, tak jsem jel na moto do háku, tam už to začalo celkem bolet jako když mám nohu ve svěráku, ale dobrý, v 17:00hod jsem se dobelhal k motorce a dojel domu, když jsem slízal tak už jsem nemohl skoro došlápnout, začlo se to vrážet z holeně do kotníku a natýkat jak prase(první foto). Ve středu ráno jsem byl rád, že jsem nezdechl a dovalil do práce, celej den jsem si pokulhal, ale dalo se, svědění střídal svěrák, noha vypadala jak v úterý, teplota 37,4°C takže jen mírně zvýšená...Čtvrtek(dnes) noha svědí, pálí občas bolest, otok mírně ustoupil, kulhám jen když to bolí, vesele dělám bratrovi na mašině tlumiče a přijel za mnouj Jindrej na pokec, tak mu ukážu jak vypadá haxna od kousnutí pavouka a dle jeho výrazu usoudím, že bych asi k tomu doktorovi měl jít, tož jsem po práci sedl na Telecí a navštívil doktora, ten na to zíral a zavolal i přítomné kolegy z vedlejší ordinace, pár dní přede mnou tam byl kluk co ho ta svině kousla zezadu do lýtka a úplně to samý, no dostal jsem pilulky proti alergické reakci a na snížení otoku, když se to do pondělka nezlepší tak rozbory krve a pozorování Tak si na ty svině dávejte bacha"

Lokalita je Beroun-město.

[http://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2012/2  6/92787_27062012382.jpg]
[http://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2012/2  6/92789_28062012384.jpg]
[http://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2012/2  6/92795_zaprednice4c5294c8bd4d5.jpg]

tak to je super no
dneska jsem ji pozoroval jak mě leze u notebooku v dílně po lati u zdi
a říkal jsem si jestli pak už byl někdo pokousanej
chvilku jsem do ní šťouchal brčkem a čekal jsem jestli na něj něak zautočí
a nic
přišla mě celkem líná a pomalu odlezla někam do pryč
tak snad jich tu neběhá víc
ale asi by se tu nažrali i kdyby jich byla armáda
protože všude tu mám mouchy na krmení :-/

ony nejsou moc útočné, kousnou spíš když spadnou za oblečení a člověk je přimáčkne....kamarádovi tady na kladensku právě taky takhle spadla do holínky a i ty projevy měl podobný. Červenej flek a pálení celý nohy, ale bez otoku, mírná horečka, druhý den mu bylo prý i celkem blivno. U doktora s tím nebyl, po 4 dnech to odeznělo samo.

Mně kousla obyčejná teraristická hnědá snovačka, když mi spadla u zvířat za triko a taky docela dobrý- sice bez nějakých dalších projevů, ale vyhnila mi tam parádní dvojdírka po chelicerách, co se hojila asi měsíc. Jizvičku tam pořád mám a to už je asi 2 roky. Jinak jsem nedávno prohledávala terárko s 4měsíčníma miminama Atheris nitschei, protože jsem postrádala 1 mládě a našla jsem ho tam napůl mumifikovaný a u něho pořádně vyžranou snovačku ]:( na to, že mi občas visej po stropě mumie gekonků, to už jsem si zvykla, ale tohle bylo trochu moc....Ty mrchy zvládnou zabít i zvíře mnohonásobně větší, než jsou samy.

takže už asi tuším co se mi stalo tak dva měsíce zpátky... na krku asi 5cm nad klíční kostí jsem jednoho krásného rána objevil cosi, co jsem pokládal za ,,jebáka", nicméně to svědělo a na dotek bolelo, a po stržení stroupku se objevily dvě krásné identické dírky jako od chelicer, svědění a bolest při doteku mě provázelo celý cca měsíc hojení jako u Aurifer a teď tam mám jizvičku připomínající spáleninu od cigarety, no abych pravdu řekl, ani jsem netušil co dokáží způsobit naše běžné synantropní druhy pavouků ::)
Měl jsem to za jakéhosi ,,dvojjebáka" :-/
Asi budu muset věnovat víc času úklidu...:-D

zřejmě Ti taky spadla snovačka za triko. Ono s těmahle sviňama to buhužel neni ani tak o úklidu, nedělaj si totiž klasické pavučiny. ale někde seděj a číhaj a na kořist spíš útočej, "když jde kolem". Nám s oblibou seděly nad kýblema s cvrčkama nebo zofíkama a chodily si tam jak do Mekáče. vždycky se spustily dolů na vlákně, sebraly zofa nebo cvrka a zase si s nim vyjely nahoru, kde ho cucaly. Ona tahle snovačka krom mláděte níčejky zvládne i dospělýho cvrka nebo zofa. A v různých skulinách atd si dělají takové bílé kokonky, může jich být i hodně vedle sebe- tuhle jsem těch kokonků pod 1 exoterrou 45x45 napočítala 24 a 7 dospělých samic snovaček ::). tyhle mrchy snovačky se totiž navzájem nežerou ! my si je tehdá zavlekli s krmným hmyzem a od té doby je tam prostě máme...sice se zavlečením třesavek jich ubylo, ale pořád tam jsou :-/

Fakt je ten, že ta jizva ze začátku vypadala trochu jako spálenina od cigarety.

Docela dobře na ty mrchy zabírá neostomasan naředěnej cca 1:100 ;-), jinak můžu říct, že zbavit se jich nedá. Dvoje stěhování, při kompletním očištění všeho a mam je tu stále a taky jsem si je kdysi dotáhl s krmením. Jsou to hrozný svině a nemilosrdně je likviduju, jen je spatřím.

Néé...já doufala, že se jich časem zbavím. I když se pavouků celkem bojím, tak jiný druhy nelikviduju, ale s těmahle nemám slitování. Problém je, že si furt s pracovníma věcma tahám nový a už si dělaj kokony pod regálem s terárkama, kam se nedostanu s vysavačem... Celou dobu jsem neměla v bytě žádný pavouky a teď jsou jich stovky... Ještě se mi rozmnožili nějaký, který vypadaj trochu jako pokoutník a loví bez pavučiny - pochodujou po bytě a lapaj hmyz.

Je nějakej způsob jak je chemicky likvidovat a nepřiotrávit si kočky?

Mam uplně tutéž zkušenost, co Uro...několik stěhování a při každým depavoukační grunt, a stejně jsou. Když na nějakou narazim, hodim ji pískomilům nebo bodlínům, savčáci je docela žerou. takže při stěhování terárek maj savčáci pavoučí žně..sice mam pavouky ráda a za normálnícj okolností bych jim neublížila, pokoutníky a křižáky nechávám na pokoji, tak tyhle svině prostě nelikvidovat (a bohužel jak vidno ani zlikvidovat) nejde.
Co se týče chemie, tak třeba Frontline? Ten na ně působí a kočkám by ublížit neměl. Hlavně nepoužívat nic, co obsahuje Permethrin.

Frontline na ně zabírá? To by šlo, to je možnost, která mě vůbec nenapadla, ale na kočky se normálně používá, tak by to mohlo projít... Když to použiju u země, tak by to nemuselo vadit ani droboti v terárkách? Zvažovala jsem různý protihmyzí pásky, ale ty bych si nelajzla. O permetrhrinu vím... Každopádně Frontline vyzkouším, díky za tip.

Jediný, co žere pavouky u mě je kočka - a ta se snovaček bojí... Ale s tím stěhováním jste mě nepotěšili... To skoro vypadá, jako by jediná možnost jak se jich zbavit byla zapálit barák...:-/

Docela hustý...mít arachnofobii asi se odstěhuju na Mars :-)]:)
Potvrzuji, že s rostoucím počtem třesavek geometricky klesá počet jiných pavouků v bytě, pár jich mám v pokoji a od té doby rapidně ubylo čehokoliv jiného osminohého mimo terárka :-):-D
Nicméně snovačka se tu stejně našla...
V životě by mě nenapadlo, že tyhle malý svině dokážou sežrat malou atherisku, gekonka nebo zophobase 3-[

No ona je docela drsná, je to velký pavouk s prudkým jedem. Pomáhají léky proti alergii, ty otok zmírní. Mně ještě naštěstí nekousla, i když jsem se dost často pohyboval na místech, kde jsou. Nekousla mě ani ta malá (C. erraticum), když jsem ji nedávno vyloupával ze zámotku. Asi si zahrávám :-)

No zajímavé čtení. Na záchodě v dílně u nádržky na vodu něaká snovačka je, velikost asi 1cm v těle a i s nohama asi 2cm, je celá lesklá a jednobarevně hnědá. je to ono co myslíte? je tam nědy od podzimu a nevadil ji ani ten mráz, kdy klesla v dílně teplota někam k 10c. jinak ale žádnou jinou sem tu ještě neviděl a nechávám všechno žít, že by sem umyslně něakého pavouka zašláp to po mě nemůže nikdo chtít, sem asi outlocitnej :-) Jednou sem zkoušel v neobývané místnosti vypustit mactansky, ale nic z toho nebylo a myslímže je něco požralo. to je docela možný, protože pokoutníky sem občas tahal z beden od cvrčků a nažraný k prasknutí :). mactansky mě něak nebezpečný nepříjdou asi jedině že by mě spadla za to tryko a zmáčknul sem ji, jinak prostě něco jako obyčejnej křižák. měl sem i 3 kokony a v každým tak 50-70 prcků, který sem se pokoušel odchovávat na mrtvích octomilkách. 1 octomilka tak asi pro 10 prcků, celkově jsem jich odchoval z každýho kokonu tak 10 a do dospělosti celkově 12 a i přez to, že jsem měl samce i samice v jednom teráriu nikdy jsem je neodchoval dál, proto jsem expedimentoval s tou místností, kde byl na okně dřív křížák kterýho sem vyměnil za mactansky:)

Já už delší dobu sleduji,jak se u nás dost množí.Jsou i louky kde je tisíce zámotku.Představa ,že je to třeba v blízko dětského tábora,nebo jiného dětského zařízeni mě děsí. V srpnu začínají být nejvíce agresivní,stráží si zámotky,kde se narodí v každém delších 50. Je u nás i louka s 6000 jedinců. Doufám,že se to nějak začne řešit
,

Co na tom chceš řešit a hlavně jak? Vystříkat louku insekticidem? Prostě když se jde na louku kde jsou, tak si vzít oblečení, za který ti nenapadaj pavouci. Nebo pokud z nich máš vítr, tak tam nechodit. tady na kladensku jsou celkem hodně a když chodim smýkat, tak si přetáhnu kalhoty přez boty a ještě mi tam žádná nespadla a jejich kokonům se vyhýbám.

To je stejné jako s klíšťaty, dokud se louky vypalovaly, tak byl víceméně klid, teď už se pálit nesmí a tak mají tyto malé potvůrky volnou cestu.
Ne nebát se, pavouci nalezení v domě jsou buď ponechání, nebo vypuštěni na svobodu, neboť je kocour rád mlsá. Jednoho času jsem si choval i křižáka pod lustrem :-D nosíval jsem mu luční koníky ze zahrady.

Taky si na chalupě křižáky hýčkám. Chytám jim na okně mouchy, a dopřávám jim pravidelné menu ;-)
Na zápřednici jsem zatím narazil jenom jednou, a v první chvíli jsem měl cukání jí šlápnout na kuří oko. Ale vzpomněl jsem si na Juraje Kukuru a jeho slavnou píseň "Nech brouka žít", takže jsem jí s respektem obešel velkým obloukem. Proto je možné, že si tam s tím nerozšlápnutým kuřím okem vegetí dodnes...:-)

Já si je nehýčkám, poněvadž se jich bojím, ale nezabíjím je.
Zápřednice nebo zřejmě zápřednice mi štípla fenu KAO , přišly jsme z procházky, dala jsem psům večeři po cca dvou hodinách jsem je pustila a už kulhala, tak jsem jí prohlížela nohu i prsty, měla nateklé meziprstí i prsty , jela jsem z veterináři, ten po rentgenu usoudil, že je to zhmoždění měkkých tkání, nic zlomeného.Trvalo tři týdny než otok spadl , obden jsem ji to převazovala s višňákem a z jednoho prstu se ji vysvlékl dráp a od té doby roste křivě.Pak jsem jela k veterináři kvůli něčemu jinému a on mi říkal, že měl ted´ takových případů víc, že je blbost aby si tolik psů pohmoždilo měkký tkáně prstů a že to byl asi kousanec zápřednice, bylo to po procházce a v polabí se vyskytují.