Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Štíři v Chorvatsku

Dobrý den,
Zítra pojedu na dovolenou k moři do chorvatska a přemýšlel jsem, že bych si udělal výlet a zkusil si odchytnout nějaké štíry. Přes google jsem zjistil, že se v chorvatsku nachází Euscorpius gamma, tak se pokusím nějaké najít. Budu ubytovaný blízko vesnice Drage, která leží asi 35km východně od města Zadar.
Chtěl bych se zeptat, zda už někdo na "lovu" štírů v této lokaci chorvatska byl, jestli byl úspěšný (jestli se v této lokaci vůbec štíři vyskytují, nebo kam za nimi v okolí vyrazit), popř. zda zde nejsou jiná člověku nebezpečná zvířata ... abych pod kamenem nenašel pavouka co me může zabít, popř. udělat ze me spidermana. Jo a jestě jestli tito štíři nejsou nějak chráněni zákonem, abych neměl problémy.
Budu rád za každou radu, děkuji. :)

víš ono všichni, co tam jezdíme za zvířatama tam běháme po skalách a v křoví, a obracíme šutry a koukáme do děr ;-) Prostě to chce neběhat tam v pantoflích, ale kvalitní vyšší boty- kanady nebo pohorky a neš někam strčíš pazouru, tak se pořádně podívat, kdo tam bydlí. Klasický základy bezpečnosti v místech, kde mohou být potenciálně nebezpečná zvířata. A nechat se kousnout ammodytkou zbytečně proto, že jsem vůl a nedávám si pozor, to snad ne?! Sice to nejsou lebetýny, ale kousnutí rozhodně není o nějakém štípanci. Spíš počítej se zbytkem dovolené ve špitále a možností nějakých těch trvalých následků. Po ammodytkách mohou být i slušné nekrózy. Čímž neříkám, že by tam pod každým trsem křoví seděla ammodytka celá nacacená kousnout spidermana, ale jenom to, že tam jsou a že jsou potencilně nebezpečné, takže pokud člověk nehledá přímo je ale jiná zvířata, tak by si na ně měl dát pozor.

Jasně no, tak nebudu tam běhat jen v plavkách jako beachboy :D to zase já jsem v tomhle celkem posera, všude se 5x dívám a když se mi něco nezdá tak raději odcházím. Pro mě je opatrnost na prvním místě, každopádně náhoda je blbec ... no snad nějaké ty štíry vypátrám (hady a pavouky nemusím, takže se jim budu snažit spíše vyhnout), každopádně děkuju za odpověď, budu si dávat o to větší pozor, ono kdyz jsem byl naposled v Chorvatsku tak sem chytal maximálně kraby :)

zrovna v chorvatsku bych u domů nic moc nechytala, někteří chorvati jsou jak úchylové...navíc nejvíc zvířat se najde na smetištích za vesnicí. Já třeba po všeljakých zkušenostech s chytáním všude možně už rači chytám na místech, kde neni moc lidí a tudíž méně čumilů ( a případných práskačů, ikdyž někde je to lidem pořád ještě šuma buřt, co ta člověk dělá)

Mno, je pravda, ze v Chorvatsku jsem cca 15 let nebyl a bydleni bylo u znamych.. a celkove musim souhlasit. Pokud za neco Chorvatum neplatis, vidi v tom problem. Na druhou stranu nevim o tom, ze by tam byli stiri chraneni. Takze pokud nechytas v rezervaci, nemel by to snat byt problem. Ale radsi se budu hadat s prdeli nez s chorvatskym pink flojdem;)

prej je neútočná a s uštknutím váhá :D :D

tak to ty moje co mám doma a co jsem tak potkala a chytala v terénu asi nečetly, páč docela vyjíždějí. No a pokud na ni omylem šlápneš nebo sáhneš, tak rači moc nepočítej s tím, že bude váhat, ale spíš že se bude bránit :-) Útočné nejsou v tom smyslu, že to samozřejmě neni zvíře, které tě bude honit po kopci ve snaze pokousat :-D

Ahoj,
my jsme se právě vrátili z Lošinje a poslední rádno jsme našli 12cm tmavého štíra na zdi domu. Trochu mě to viděsilo. Máme malé děti....jaké štíry jste tam potkali?díky za zprávu (andreyavlach@seznam.cz).Andrea

Hm, to je typický. S tím je třeba se smířit:-D
Lidi, co se bojí pavouků a štírů, potkávaj tuny pavouků a štírů. Lidi, co tam jedou kvůli nim, potkávaj gekony a zmije. Já, když vyjedu někam, tak tam najdu jednu uschlou ještěrku na silnici a jinak samý členovce (zajímaj mě ještěři).
Nejvíc zvířat většinou vidí někdo, kdo má panickou hrůzu ze všeho živýho :-D Takovej člověk by měl tvořit základ každý výpravy :-D