Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vajíčka želvy suchozemské

Ahoj všem. Chtěla jsem se zeptat, zda vajíčka želvy suchozemské v inkubátoru také rostou? Vajíčka agam vousatých,které chovám, během inkubace zvětšují svůj objem. Mám ale v inkubátoru dvě želví vajíčka, která svůj objem nijak nemění. Také ale nemění svoji barvu či tvar, tak nevím, jestli jsou vůbec v pořádku. Inkubuji při teplotě 27-28°C dnes je to 80 dní. Tak se mi to nějak nezdá. Želvy nechovám, vajíčka jsem přibrala do svého inkubátoru k vajíčkům agam od známé, která snůšku nečekala a inkubátor neměla po ruce. Proto tak nízká teplota v inkubátoru. Vím že by asi měla být teplota vyšší, ale kvůli už inkubovaným vajíčkům agam vousatých jsem ji nemohla zvýšit.
Můžete mi, prosím, někdo říci, jak poznám že jsou vajíčka v pořádku?
Předem děkuji za všechny odpovědi.

Želví vejce mění svůj objem jen se změnou vlhkosti během inkubace a bývá to v řádů jen pár milimetrů podle druhů a velikosti vajec. Jsou ale druhy, které si změny vlhkosti nemohou dovolit.
Oplozenost vajec poznáš při prosvícení, nebo podle světlého pruhu (prstýnku) který se během inkubace roztáhne po celém vajičku, tohle ale není 100% indikátor.
Neplodné vejce po určité době začne smrdět, nebo plesnivět.

možná hloupá otázka, ale jak se prosvítí vajíčka? zkoušela jsem to obyč baterkou, ale samozřejmě se světlo odráží, mám to provést ve tmě?
snesla mi nečekaně samice 3 vajíčka, zítra to bude 5 dní, vyrobila jsem inkubátor a už jsou tam pěkně v 30-31°C - jsou to vajíčka hermanky..
jsou lehce narůžovělá, nepoznám zda jsou oplodněná, ale zhruba do 3 dnů už by se měl tvořit ten bílý flek nahoře, který se pak rozšíří po celém vajíčku ne?