Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chov blaptica dubia

Chci zkusit chov těchto švábů.Při hledání info, radí někteří chovatelé na dno chovné nádoby substrát, jiní zase bez, jenom nějaké noviny, ubrousky, atd. Co je, podle vás opravdu lepší a proč? Díky moc.

Zdravím, chtěl bych se zeptat na velikost Vašich švábů B.dubia? Svoje mám asi skoro 6 let a mám pocit, že se moji chovní jedinci prostě zmenšují a nevím jestli je chyba v krmení nebo tím, že jsem nedodával žádné šváby z jiných chovů a prostě zdegenerovali, zakrněli nebo nevím jak to mám říct. Chci se zeptat jesti tohle už někdo z Vás neřešil nebo se s tím nesetkal. Množí se dobře. Krmím hlavně ovocem, pečivem, jako zelené krmivo jim dávám listy pampelišek, salát. Občas granule pro psy. Ale ta změna ve velikosti dospělců mě hodně udivuje. Někteří jsou velcí tak jak by měli, ale přijde mi, že přibývá těch menších... Díky za rady nebo postřehy :puff:

Především bych zde uvítal názory více chovatelů ...

Než velikost š. je důležitější jeho výživová hodnota.
Radikální pozitivní změna v krmení š. toto zlepší rychle.
A hlavně ku prospěchu krmených živočichů.

Malá velikost nebude způsobena genetickou degenerací.
Na to je "potřeba" dlouhou řadu generací.

Na Vaši otázku zní má odpověď ANO.