Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokles teploty

Dobrý den mám problém, poklesla mi teplota v inkubátoru u snůšek korálovek a užovek červených na 22C ,nevím na jak dlouho. Nejsem si jist jestli to vajíčka vydrží. Normálně inkubuji při teplotě 29-30C. 22C je dost málo přežijí to? Děkuji Kubernát

Kdysi jsem inkuboval vejce užovek (guttaty, obsolety, schrencki) bez inkubátoru (v substrátu - tehdy nadrobno naškubanej vlhkej molitan) jen tak položeny v krabičkách na terariích. Hledal jsem prostory obvykle nad žárovkou (kde teploty dosahovaly během dne cca 29°C).
Takže s pravidelným nočním vypínáním terarií mi každou noc klesala i inkubační teplota na pokojovku (22-24°C) a řekl bych že to nemělo na úspěšnost líhnivosti téměř žádný vliv. Líhnivost jsem měl téměř vždy minimálně okolo 90%.