Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co kdo momentálně shání I.

Zdravím všechny, napadlo mě založit vlákno na téma co kdo za zvíře shání(momentálně po čem jde, ne co by chtěl pořídit za 5 let nebo po čem celý život touží), mě osobně(a asi i některým jiným se nechcou moc psát inzeráty na teraristik.com, ifaunu nebo sem do bazaru že něco shání, proto toto vlákno. Sloužilo by výhradně k poptávce mezi chovateli( ne k nabídce prodám, to patří do bazaru nebo inzerci). Kdo by chtěl, napsal by co momentálně shání do chovu, kdyby se to modum nelíbilo, tak at to klidně zamknou nebudu se zlobit :-)

loading...

začnu u sebe :-)

Boiga nigriceps (0,1), Bungarus caeruleus (1,1), Bungarus candidus (1,1), Viridovipera gumprechti (1,0) Viridovipera vogeli (1,0), Ahaetulla nasuta (2,2), Chrysopelea ornata (2,2)

Kdybyste někdo měli, tak klidně napište určitě se domluvíme :-)

Rád bych nějakýho vzácnějšího ještěra. Od gekonů, přes chameleony až po varany. Ideálně pár nebo trio. Mám prachy, zájem, možnost vytvořit vhodné podmínky, ale nějak do toho narozdíl od hadů extra nevidím.

Takže kdyby měl někdo tipy na míň chovaný druhy nebo barevný formy, tak mu budu vděčnej :-p

No já bych potřeboval leccos. Ale v současnosti samce Phelsuma breviceps, pár Phelsuma v-nigra comoraegrandensis, Lygodactylus grotei, a kdybych měl místo, tak ještě spoustu dalších ještěrů. A z hadů potřebuju Rhynchophis boulengeri a asi i Rhinechis scalaris...

Já toho sháním více.
Z korýšů :raky těchto druhů:Cambarellus chapalanus,Cambarellus montezumae,Cambarellus diminutus, Cambarellus patzcuarensis schoko, Cambarellus diminutus, Cambarellus lesliei, Cambarellus alabama,Cambarellus taxanus, Procambarus pictus,Procambarus enoplosternum, Procambarus spiculifer,Procambarus acanthophorus,Cherax quadricarinatus (velikost 15 cm v těle),rak signální( Pacifastacus leniusculus), Nabídněte i další druhy raků a uveďte prosím cenu.Dále koupím Červorovec zploštělý,(Typhlonectes compressicauda, Typhlonectes cunhai).
kraby:všechny sladkovodní druhy ( celý život žijí a množí se v sladké vodě).
Z hadů:Vodnářky.

Super nápad na vlákno. Osobně sháním:

0,1 Phelsuma quadriocellata (z mladého páru se nakonec vyklubali 2 samci, takže možnost případně vyměnit s doplatkem za samce)
1,0 Phelsuma cepediana nížinná forma
0,1 Uromastyx acanthinurus adult (na doplnení skupinky)
0,x Lygodactylus williamsi (mám asi 6 mladých samečků, tak uvažuju o sehnání samiček, abych je mohl nabízet jako páry :-D

Kdyz uz to tu je... Vedel jsem, ze ta zvirata chci uz nakou dobu, ale po shlednuti na zivo jsem rozhodnut, ze do nich pujdu a rekl bych, ze nas "zblblo" vice.. :-D Diky moc Meldovi za provedeni jeho svetem, bylo to paradni a diky jemu si i uskutecnim nake sny.. ;-) A to Rhamphiophis rostratus a Omanosaura jayakari, super zvirata ktera potrebuji chovat. :)) Jak by rekl Black: Genialni.

Já momentálně sháním práci, s pracovní dobou tak od 8.00, max. do 12,30. Minimální mzda od 25000 Kč, raději výš.

Ja bych to zaokrouhlil na "cela cisla kladna (Z+)", PRAC.DOBA 8 až 12 hod. (to je psychicke maximum) a mzda >= 30 000 Kc NETTO :-D.

IMHO - Tohle vlákno je nový "Bazar"?

..."mě osobně(a asi i některým jiným se nechcou moc psát inzeráty na teraristik.com, ifaunu nebo sem do bazaru že něco shání, proto toto vlákno. Sloužilo by výhradně k poptávce mezi chovateli( ne k nabídce prodám, to patří do bazaru nebo inzerci). Kdo by chtěl, napsal by co momentálně shání do chovu, kdyby se to modum nelíbilo, tak at to klidně zamknou nebudu se zlobit." (text uvádzajúci vznik vlákna)

Tak to potom zamknite alebo čítajte text s porozumením ;-)

Dobra, sice na to ted nemam, ale ze srandy proc ne.. V.yuwonoi 1.1, Rhamphiophis rostratus 1.1 (to vim kde sezenu casem) Macropisthodon plumbicolor 1.1 Bothriopsis spp. :-D Lopatama to na me hazejte.. :-D Jo a jak pise Viper, nakou sikovnou a TOLERANTNI 0.1 ,ktery nebude vadit v loznici D.viridis.. Rocnik od 1977 smerem k 1984. :-D

Co se dá dělat, účel světí prostředky:-D
/Ale nejsem blázen, potřebuju vedle sebe někoho, kdo mě zastaví. (Zrovna jsem zrušila v kuchyni stůl kvůli terárku a kdyby mě v tom ještě někdo podporoval, zachvili budu spát stočená v předsíni u kočičího záchoda.)/

Je to tajne :-D Takze SZ ti mozem poslat prazdnu ak chces :-D
No, az tak vo velkom nie. 2 terarka soms a z tazkym srdcom dokopal ku chovu gekonov :-/, potom nejake gekony (ale nie na krmenie (mozno:-D)), zaby, no a potom nieco per mna :-P:-D
Kupelna?:-D Mna to este len caka :-DAle co, ked je tam prazdne miesto, tak preco ho nejako nevyuzit a nezaplnit :-D

:-D Presne tak, na druhou stranu to tu trosku ozilo a to se pocita.. :-) Na tu "seznamku" jsem si vzpomel nahodou, ale zazil jsem ji tu, i kdyz jsem tenkrat jeste nebyl ucastnikem zajezdu. :-D Tuto seznamka ma smysl, pac je v oboru, na ostatnich seznamkach se moc svarnych teraristek/teraristu tolerantnich asi moc nenajde bych rekl.. Ale nevim. :-)

Tak každý je jiný a každému vyhovuje něco jiného. Každý si musí najít sám to svoje... Osobně mám s cizinkami z některých koutů světa dobré zkušenosti a mám spoustu krásných vzpomínek (a nějaké to na dálku přetrvávající přátelství tu taky ještě je...). Partnerku mám ve finále zdejší. Nejradši na ní mám stejně to, že je mi s ní prostě dobře, že dokážeme společnými silami všechno zvládnout, že si dokáže užívat života, že má nezvykle dobrou povahu a zlaté srdce a hlavně mi do určité míry toleruje být sám sebou a nekrotí můj oheň... Sem tam si dáme zabrat, ale zažili jsme toho docela dost a rozhodně se nenudíme. To je asi nejvíc.

Jinak všude na světě se lidé trošku liší a všude myslí a chovají se jinak. A někde se mi ženské po všech stránkách líbí. Kdybych byl sám, tak bych do importu prostě šel. Klidně. Jinak se samozřejmě najdou super ženy i u nás. Jen musí člověk hledat a k tomu mít kliku (najít tu pravou bytost pro pevný a silný vztah není jednoduché). Ale jde to.

Každopádně si to užijte a bacha na odchovy...:-D

Já bych zase potřeboval Boulengerina annulata. Nejraději bych trio. Pokud možno co nejlevněji. Nejlépe zdarma. Kdyby mi je někdo dovezl až domů, bylo by to nejlepší. Kafe nečekejte, už mi dochází. Ale alespoň poděkuji. Takže kdyby je někdo měl LEVNĚ...:-D Kdyby měl někdo přebytek haterií ke zkrmení, taky bych si je zdarma vzal. Místo chamíků snad poslouží dobře. Hlavně aby bylo vše zdarma nebo co nejlevnější.

LEVNĚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

Zenscina, a ty nie?
Ja by som chcel lacno kyble gekonov, najlepsie zadarmo. Potom par jasterozravych hadov ktore sa nevozia atd. Je toho mraky. Ak chcem zviera, tak proste kupim za tolko za kolko sa predava a nezobrem....
Ked niesom ochotny investovat par korun do kupy zvierata jak ho mam potom uzivit tie roky (snad roky) ktore ma pred sebou a nakupit vsetko vybavenie co potrebuje.

Víš ono pokud sháníš druh, který se chová celkem málo, nebo se už chová celkem málo, tak ta šance že ho seženeš přímo v ČR je pochopitelně menší ;-). Ale tvrzení, že nejde sehnat je dost mimo. navíc pohlaví se u nich dá určit už fakt celkem brzy..akorát člověk nesmí být línej si pro zvíře dojet a prohlídnout si ho.

Nebrecim, se jen vzhledem k financnim a prostorovym zalezitostem snazim sehnat rovnou samicku. Jo, kdyby nebyla k dostani ani ta mladata, tak jasne, ze skocim po prvnim co bude k mani, ale kdyz byly jsou a vyhledove snad I budou, tak proc hned volit pro mne tu nejkomplikovanejsi moznost...

Jak chceš, každej má jinou strategii. Krásně je to vidět např. na R.ciliatus (taktéž nechovám ;o)), kdy se objevují inzeráty "Koupím samičku". Samiček je prostě málo a tak se prodávají max. v páru a nebo prostě neurčená mláďata. Pro mě to je inzerát na úrovni inzerátů "kdo daruje nebo levně prodá...". To si samozřejmě neber osobně. Všechno má prostě svoje a pokud něco chceš, musíš pro to něco obětovat.

No, neměl by to být problém, ale docela je...vzhledem k tomu, že je v evropě přemíra samců a těch, co by je odchovávali je méně než šafránu. takže pokud někdo prodává samici klauberáka, tak ji prodává i se samcem ;-) My tentýž problém co Solidus řešili s tímtéž samcem několik let ;-) Oni lepiďáci tu jsou, ale vesměs nomináti.

Cena tak 400-500€ za jednoho

To trošku přitlač, oni už zas šli s cenou nahoru...před 2-3 lety cca tu byli za celkem dobrou cenu, páč někdo dovezl faremní odchovy. Jenže teď už zase nejsou a tohle je druh, u kterého se ta cena zrovna dost pohybuje v rámci aktuální dostupnosti. Takže teď už jsou zas od 800 vejš.

Pokud máš nastudováno a dokážeš jim poskytnout vhodné podmínky (potřebují noční poklesy), tak proč ne. Jenom upozorňuji na 1 fakt - pokud nemáš štěstí na nějaká klidná zvířata, popř. zvířata co byla někde v expozici a jsou tudíž zvyklá na všeljaké lidi a ruchy, tak se ti může stát, že si je pořídíš, vyfotíš a většinu času budeš akorát koukat na fotky :-) Páč některá zvířata dokáží být i po několika letech plašani, co utečou do úkrytu, jen se někde něco hne. Já měla skupinu a projevovali se tak všichni. Navíc teda jsou to zvířata, co se dokáží nacpat do nějaké škvíry a šprajcnout se tam, nebo zmrzačit, prostě idioti :-) .

No agama, užovka, sklípkan, jsou to kliďasi

právě tihle kordyláci se nedají moc srovnávat s takovými těmi běžně chovanými, nenáročnými druhy. Ono to není jen o ceně, proč v chovech tolik nejsou. Sice vypadají úžasně, ale mají své ale. Taky člověku zrovna moc netolerují chovatelské přehmaty.