Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kobylka Zelená ...znáte je?

Vážení, tak tohle nám vlítlo dnes do obýváku. Zvláštní je, že již se nám tahle situace opakovala 2. rok. Ve stejné době uprostřed léta. Je to hodně velký hmyz a hned jak jsem to dal do sklenice s krmením, okamžitě to začlo šrotovat. Vloni To byl asi samec. Vloni to bylo obrovské.

Máte s tímhle druhem někdo zkušenost?

[http://tera.poradna.net/file/view/13145-dscf0020-j pg]

Podle mě jsi objevil novej živočišnej druh. A na tvou počest navrhuju aby se od teď nazýval Tettigonia viridissima, anóbrž kobylka zelená.
Dále tímto nabádám všechny teraristy aby je vyzkoušeli jako krmení. Někdo to musí zkusit jako první...
Nejzvláštnější na celý situaci je to, že třeba v lednu nebo v únoru otevřeným oknem přiletí jen vyjímečně. Mě se to třeba ještě nestalo. Asi je to nějaká záhada, ale taky je potkávám hlavně v létě. Nevím, nevím co si o tom mám myslet....

Cejno, možná by sis mohla dát nějakýho panáčka na lepší náladu a třeba pak budeš příjemnější. Ono když si zadáš český nebo latinský název tady na teraporadně, tak ti to najde všeho všudy asi 6 příspěvků a ani jednu fotku, tak proč to nezveřejnit. Nejsem pako, abych nevěděl, že je na louce najdeme hlavně v létě, ale pointa je v tom, že bydlíme v paneláku v posledním patře a lítají k nám do bytu stejný měsíc, stejným oknem a při stejné zapnuté lampě.

A když už reaguješ...kolik jich vlétlo do baráku nebo bytu tobě? Nám už 4.

1. Nejsem děvče, ale pán :-)
2. Když jsem to psal, náladu jsem měl dobrou. Jak správně poznal danio.
3. Existují i jiný vyhledávače než ten na TP. Google například. A ten ti po zadání vysype takovejch obrázků a textů, že se z toho po....
4.

Nejsem pako, abych nevěděl, že je na louce najdeme hlavně v létě

A že se tomu tak divíš?
5.

bydlíme v paneláku v posledním patře a lítají k nám do bytu stejný měsíc, stejným oknem a při stejné zapnuté lampě.

Vždyť to říkám, je to prostě záhada.
6. Bydlím v RD a chodím si je chytat na cca 50 metrů vzdálenou louku, kde jsem jich letos nachytal kvanta.

Taky tyhle kobylky chodím každé léto chytat, gekončíci i agama to mají jako opravdovou pochoutku. Letos jich ale tolik nepozoruju. Samičku jsem našla všehovšudy jenom jednu. Samečky se mi podaří chytit jen podle cvrkotu, kdy se za nimi půl hodiny plížím, abych je nevydědila a nezdrhli. A je jich letos opravdu málo, bývalo jich mnohem více. Nebo už neumím hledat :-)

Já tyto kobylky chytám a ochočuju. Brzy je asi začnu i chovat a jestli někdo chce pomůžu vám s pořizováním. Když má někdo hada nebo sklípkana proč by někdo nemohl mít kobylku? Pokud chcete vědět víc běžte na stránku kobylkazelena.estranky.cz budu se těšit na vaše komentáře , ale omlouvám se stránka ještě není hotová vytvořila jsem ji předevčírem. Je tam zatím jenom příběh o kobylce , ale zítra tam přidám víc informací

Tak pořád je to lepší než blogísek o kosmetice nebo o vystavování fotek z dovolený v plavkách, co si zakládaj dnešní holky před pubertou :-D Asi mám svoje ujetý nápady z předešlých let až moc v paměti, abych to mohla jenom odsoudit :-D (ale pobaví to, ne, že ne :-D)

Pánové a slečny (zda tu některá je :D ), ke slečně s blogem kobylek by jste si mohli odpustit žertování a utahování si z jejího příspěvku ať už víte rozsah dospělosti nebo nikoliv :). Na poradnu nechodí každý expert a myslím si že žertování je velice nevhodné právě na takové stránce která se zabývá poradenstvím ;)

tomtom322 : Byl to humorný příspěvek. Po dočtení tohoto vlákna by jste to poznal.

Tak ono poradenství má svoje hranice. Tady je to příspěvek dítěte, takže si vyslouží max laskavé pousmání. Ale v případě, že podobnou ptákárnu napíše někdo dospělej, tak na utahování nic moc špatného nevidím - ono na některé věci nemusí být člověk ani tak expert, jako stačí zapojit mozek, případně si něco přečíst.

Poradenství nemá žádné hranice. Ty si vytvářejí uživatelé této poradny čímž snižují význam a funkčnost tohoto zaměření. Já to chápu jak to myslíte a vím že člověk má občas horší dny a banální dotaz ho dokáže vyvést z míry ale přesto pro dobro poradny by se měl zdržet právě té žertovné podpory ke zesměšnění dotazu který už tak je k pousmání jak jste psal. Pokud lidé chtějí zkušené chovatele mezi svým kolektivem tak si nemyslím že poradna je dobrým zdrojem. To ať raději vyhledají diskuze na fórech které se zabývají jejím oborem. Tady na poradně by měla mít navrh chápavost nad pohrdáním nezkušeností. Ono ikdyž je 21. století tak stále né každý umí dobře s internetem a vyhledávání odpovědi na jejich dotazy. Každý to bere dle svého uvážení a chápu že má někdo hranice. Já jenom napsal co se mi nelíbilo na této diskuzi. Na poradně se mi líbí a oblíbil jsem si jí. Našel jsem zde odpovědi a rady na veškeré mé dotazy skrz ochotného uživatele lucifer čímž mu děkuju.

Tak ve chvíli, kdy člověk začne nejen číst, ale i občas radit, tak mu dojde, že ta hranice tu je a je velmi zřetelná. Chápavost to samé. Ono to není ani tak o horších dnech, jako o horších dotazech. Navíc to všichni dělají z dobré vůle, takže ten, kdo se ptá měl být rád, že mu vůbec někdo radí. Tím neobhajuji zesměšňování, za každou cenu, ale jsou dotazy, které si nic jiného nezaslouží. A hlavně - vůbec to nemá co dělat s jakýmsi hledáním expertů v oboru - ty samozřejmě většina na poradně nehledá. Ale je rozdíl mezi dotazem od člověka, který si načetl co se dalo a pak se rozhodl zeptat se na nejasnosti (k tomu by podle mě měla poradna sloužit) a dotazem od člověka, který si nenačetl nic a rovnou se zeptal. Podobně je rozdíl mezi tím, co si nenačetl nic a zeptal se aspoň slušně a rozumně a tím, kdo se zeptal ještě k tomu hloupě a drze. Tohle zrovna není ten případ, kdy by to někdo zesměšňoval, takže tu není moc co řešit.