Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dotaz ohledne chovu

Dobrý den, asi pred tydnem jsme si s pritelem koupili hroznyse kralovzkeho, pritel si vecinu dulezitych veci ohledne chovu predem zjistil.Ted jsme se ale docetli ze je u hroznysu normali, kdyz se nekolik dnu nepohnou.Ja to ale nekdy nemuzu vydrzet a z terarka ho vyndam a hraju si s nim, nemuze se mu nic stat?I kdyz se mu zpet do terarka vecinou nechce a raci by smejdil po pokoji.Ted ho ale radeji nevyndavam, opravdu by se to nemelo? Dekuji

Pro Denysu: Had je prostě zvědavý tvor a k nikomu neleze z lásky nebo proto, že by vyhledával nějaký kontakt s člověkem, nicméně to, že ho občas vyndaváš z terária a pod dohledem necháš prolézat mimo terárium a po sobě, mu neškodí nebo ho to až tak nestresuje. Hlavně pozor na to, aby nelezl v průvanu, aby nenastydl. A taky mu dopřej alespoň 3 dny klidu po nakrmení. Tyhle hroznýši po generace chovaní v péči člověka si se stresem moc starosti nedělají. Jiná situace by byla u temperamentnějších (kousavějších) druhů nebo u jedinců z importu.