Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nesvlečená kůže hada PROSÍM pomocte

Zdravím, moc vás prosím o rychlou pomoc..jsem zoufalá! zrovna se mi zesvlíkala krajta královská..jsou ji asi 2 roky. Zbyly z ní pouze malé cucky...většina staré kůže zůstala na ní:( Vůbec nevím co s tím mám dělat...netuším, čím to mohlo být...vlkost jsem dodržovala..cca 75-80% Krajtu jsem hned zavřela do malé bedničky s mokrým ručníkem..Jak dlouho ji tam můžu nechat? Nestane se jí něco? Co dělat, když si kůži sama nesvlékne? Co s očima:( Prosím poraďte :(

Chce to ji dát do lavoru s víkem, kde bude ponořená v teplé vodě (cca 28-30 st.), dokud se kůže neodmočí, většinou stačí cca 15minut. Potom se dá kůže velmi lehce sundat pouhou rukou. Pokud jí zůstane šupina na oku, musí se opatrně odstranit, nejlépe pinzetou. Při odstraňování očních šupin musíte hada pevně držet za hlavu, aby se neporanil, kdyby se cukal.

Pozor, při této akci NESMÍ být průvan, a měla byste také zvýšit teplotu v místnosti, kde celou proceduru uděláte.

Děkuji Vám za rady...V noci jsem hada zavřela do nadobky s vikem a mokrymi utěrkami...Nechala jsem ji tam asi 4 hodiny. Většinu si krajta stáhla...zbyl ji pouze kousek na krku, kterej jsem ji stahla ja...Doufam, že jsem na něco nezapomněla a nějaká kůže tam ještě nezůstala:( Bohužel jsem to ale nepoznala...Měla jsem tak velké štěstí, že obě oči si v pořádku sama stáhla. Opravdu jsem se bála, že ji budu muset stahovat oči. Doufám, že na to nikdy nepřijde:)

Skoušel jsem vodu ale ona drží hlavu nad vodou. Jsou ji asi 3 roky.

Asi se nechce utopit :-). Navlhčete ručník a dejte ho do boxu i s hadem někam do tepla. Nesmí prochladnout. Počkejte třeba dvě hodiny a pokud si kůži nesvleče sám, dosvléknětě to ručně. Další možnost je navlhčit ten nesvlek taky ručně, třeba vatovým tamponem a opatrně sloupnout.