Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Duvilax??

Ahoj, budu stavět nové terko pro gekončíky noční. Nějak mi není úplně jasná funkce Duvilaxu na pozadí. Budu to dělat z polystyrénu a možná nějaké dodělávky z pur pěny. Potom přetřít lepidlem na kachličky. Pokud Duvilax nepřidám, lepidlo nebude na polyšu držet, bude se to odlupovat, nebo co se stane? A pokud ho tam teda přidám, musí se to ještě něčím přetřít, jako balakrylem, lakem nebo tak něčím? Není jedovatý? Pokud je z nějakého důvodu nezbytné jej přidávat, přimíchává se přímo do lepidla na kachličky, nebo jako poslední či první vrstva na pozadí?
Mnohokrát děkuji za rady.

Zdravím, mám udělané pozadí do pouštního terária pro Paroedura picta. Klasika polystyren, lepidlo na dlaždice, pak nabarveno (tónovací barvou pro nátěrové hmoty). Jako poslední vrstvu jsem chtěla natřít Duvilax pro zpevnění. Ale možná jsem zdejší rady špatně pochopila, mám natřenou polovinu a je to takové lesklé... :-( Jak přesně ten Duvilax používáte? Dá se použít jako poslední vrstva jen čistý Duvilax? Nebo ho používáte jen pro nalepování písku?

když se použije jako poslední vrstva neředěný nebo máloředěný Duvilax, tak to na hladkých plochách může být lesklé. Pokud nechceš aby to tak bylo, tak do té poslední vrstvy přidej špetku té spárovačky nebo písku, podle toho co máš jako poslední barvu.

Jinak ve zkratce se Duvilax používá na zpevnění, pokud nemáš flexi lepidlo na kachle nebo jen spárovačku. S Duvilaxem to pak víc pruží a nepraská. Taky to pak tolik nesaje vodu. No a pak samozřejmě lepení písku na hotovou stěnu jako poslední vrstvu. Pokud se to pak zatře jen Duvilaxem, tak se to holt místy může lesknout.