Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Duvilax??

Ahoj, budu stavět nové terko pro gekončíky noční. Nějak mi není úplně jasná funkce Duvilaxu na pozadí. Budu to dělat z polystyrénu a možná nějaké dodělávky z pur pěny. Potom přetřít lepidlem na kachličky. Pokud Duvilax nepřidám, lepidlo nebude na polyšu držet, bude se to odlupovat, nebo co se stane? A pokud ho tam teda přidám, musí se to ještě něčím přetřít, jako balakrylem, lakem nebo tak něčím? Není jedovatý? Pokud je z nějakého důvodu nezbytné jej přidávat, přimíchává se přímo do lepidla na kachličky, nebo jako poslední či první vrstva na pozadí?
Mnohokrát děkuji za rady.

Duvilaxu je vic druhu, pro terarijni ucely se hodi duvilax-prisada do stavebnich smesi.. Pridanim duvilaxu treba do lepidla, betonu a podobne zlepsis plasticitu, pochybuju ze to nekdo z teraristu dela. Mimo jiny duvilax funguje jako skvely lepidlo, ktery po zaschnuti zpruhledni takze se tim dobre lepi pisek a jiny veci na pozadi.V podstate cokoli s tim duvilaxem smichas, to ti slepi. Nikdy jem po duvilaxu nepretiral bezbarvym lakem a nikdy jsem zadnej problem nezaznamenal.

Takze postup u tvyho terarka by mohl bejt nasledujici.. na vytvarovanej polystyren naneses postupne, s dostatecnejma prestavkama mezi jednotlivejma vrstvama aspon 3-4 vrsty lepidla na obklady, nekdo do prvnich vrstev pridava face jako takovou armaturu ktera to pevni a pozadi pak nepraska(ale kdyz dodrzis ty prestavky mezi vrstava tak, aby predchozi vzdycky dokonale zaschla a nebudes mit lepidlo rozredeny uplne na vodicku ale spis takovou kasi a bude to vysychat pozvolna a nevysusis to nejak zprudka tak nepopraska ani tak) ale je lepsi pouzit flexilepidlo.
Az budes spokojenej s tloustkou vrstvy tak muzs pouzit prave duvilax, tim potrit vzdycky cast pozadi a zasypat treba piskem, pak to po zaschnuti ometes, mista kde se to nechytlo znova natres a znova posypes a mas to hotovy...

Dobrý den,
můžu se zeptat, jakým způsobem porvádíte ten postup s duvilaxem a lignocelem/rašelinou?

Měl bych to všechno smíchat a pak tím potřít to místo nebo první napatlat duvilax a potom na něj naházet ten lignocel?

Díval jsem se na vaše terária na akvarku a vypadají vážně krásně.

Díky za odpověď.

Taky používám duvilax :-). Smíchám lepidlo na kachličky, spárovací hmotu v barevném odstínu, který se mi líbí a do toho ještě trochu toho duvilaxu. Udělám z toho takovou kaši, nanesu postupně (po zaschnutí) asi 3 vrstvy na vytvarovaný polystyren a tu poslední vrstvu rovnou posypu pískem. Drží to jak čert, a to i kde nemá, takže nežádoucí potřísnění očistit ještě před zaschnutím.

Regiuska není nijak destruktivním tvorem, takže se na pevnost stěny zase tolik soustředit nemusíš. Hlavně počítat s tím, že je duvilax ředitelný vodou a je možné jej rozmáčet i potom, co zaschne (zbělá a umí se olupovat), proto je lepší přelakovat. Pozadí by bez toho mohlo při větším čištění přijít k nějaké té újmě.

S duvilaxem se mi ale osvědčil trošku jiný postup při tvorbě stěn... Klasika polystyren a ze dvě vrstvy lepidla na dlaždičky...to potřít vrstvou směsí duvilaxu, vody a písku. krásně se s tím dělají reálně vyhlížející skaliska, když se použije tlustá vrstva husté směsy s jednou barvou písku a na ni ředěnější, tenká vrstva směsi s tmavším pískem. To potom ještě lakuji matným, vodou neředitelným, lakem s atestem na styk s potravinami a použití na dětské hračky (nejčastěji Laksil). No, pozadí potom sice je nechutně těžké, ale krom toho že se dá použít, jako vražedná zbraň, je v podstatě nezničitelné. Mohu se po tom projít a police unese moji váhu. Leguánovi se ani po dvu letech nepodařilo stěnu jakkoli poškodit a nedělá mu problém šplhat po ní kolmo vzhůru.

Zdravím já jsem to zkoušel a duvilax když jsem ho smíchal s kachličkovým lepidlem tak mi udělal žvýkačku a bylo mi to k ničemu, tak jsem polistyrem natřel cementovou maltou a to potom po uschnutí natřel duvilaxem a poté posypal pískem a nemám stím nejmenší problém, také to mám u gekončíků.

Ahoj,

dnes jsem "dodělal" pozadí pro chameleona. Klasický postup, polystyrén, vytvarovat, pak jsem dal jen dvě vrstvy flexibilního lepidla na obklady a pak jsem použil klasický Duvilax. Natřel jsem jednu vrstvu Duvilaxu, pak písek, nechal den proschnout a další vrstvu Duvilaxu a zase písek. Teď to schne a dle mého by mohlo být hotovo.....

Má otázka ale zní.....přetírat ještě Duvilaxem přes poslední vrstvu písku a nebo už nechat jen ten písek koukat ven. Chameleon by neměl být nijak destruktivní tvor k pozadí a já mám jen lehkou obavu, aby tou poslední vrtvou Duvilaxu se to nějak moc nelesklo a nevypadalo to blbě....

díky

Zdravím, mám udělané pozadí do pouštního terária pro Paroedura picta. Klasika polystyren, lepidlo na dlaždice, pak nabarveno (tónovací barvou pro nátěrové hmoty). Jako poslední vrstvu jsem chtěla natřít Duvilax pro zpevnění. Ale možná jsem zdejší rady špatně pochopila, mám natřenou polovinu a je to takové lesklé... :-( Jak přesně ten Duvilax používáte? Dá se použít jako poslední vrstva jen čistý Duvilax? Nebo ho používáte jen pro nalepování písku?

když se použije jako poslední vrstva neředěný nebo máloředěný Duvilax, tak to na hladkých plochách může být lesklé. Pokud nechceš aby to tak bylo, tak do té poslední vrstvy přidej špetku té spárovačky nebo písku, podle toho co máš jako poslední barvu.

Jinak ve zkratce se Duvilax používá na zpevnění, pokud nemáš flexi lepidlo na kachle nebo jen spárovačku. S Duvilaxem to pak víc pruží a nepraská. Taky to pak tolik nesaje vodu. No a pak samozřejmě lepení písku na hotovou stěnu jako poslední vrstvu. Pokud se to pak zatře jen Duvilaxem, tak se to holt místy může lesknout.