Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chameleon barva

Dobry den, chtela bych se zeptat mam 3 mesicniho chameleona jem. Mam u nej 26w zarovku s 8 uvb. Pokazde kdyz je blizko teto zarovky tak z jedne strany ztmavne a z druhe je zeleny. A na te tmavsi strane ma pod nohama normalni barvu jak kdyz by byl opaleny. Jakmile ho vyndam nebo je nekde jinde je normalne zeleny.tak bych rada vedela jestli neni na nej to uvb silne nebo to tak ma byt. Dekuji za odpoved

Ahoj. Je to u chamíků a jiných plazů se schopností barvoměny normální jev. Ztmavnou na sluníčku, potažmo pod zdrojem, aby nachytali co nejvíc tepla. Kdybych to přirovnal, tak to funguje jako černý triko v létě. Ovšem pokud to tak dělá celý den, tak má asi v terárku zimu. Raději popiš podmínky chovu (právě teploty, vlhkost, krmení, vitamíny,...) a nejlépe dodej i fotku.

Ahoj, také mám doma 3. měsíčního chamíka a jeho zbarvení se chová úplně stejně. Pod nohou (stehnem) je krásně zelený, protože to místo je ukryté a jinak pod UVB lampou je tmavší. Myslím si, že je to naprosto normální jev. Ztmavne, aby nachytal více toho světla. Tedy do dnešního dne jsem si myslela, že je to normální jev. Pokud ne, tak jsem zvědavá na jiné názory. Ale já to tedy neřešila.Jana