Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zbavit pavouků v baráku...

Zdarvím, předně prosím nekamenovat. Máme postavený RD a mám problém s tím, že co chvíla objevíme gigantického pokoutníka (asi, nejsem pavoukář, ba právě naopak), kdyby to bylo sem tam, neměl bych problém, ale při mé arachnofóbii když v ložnici ráno na zdi leze takový menší osminohý potkan tak to už fakt nedávám! a objevujeme po CELÉM baráku!
Mám několik dotazů.
1: Tyto pavouky jsem tam ve velkém viděl ve fázi stavby, jelikož máme suché podlahy (polystyren + OSB desky a plovoučka) , napadlo mě, jestli nemůžou byvakovat tam, množit se, navzájem se požírat (všude máme sítě, takže z hmizu být živi nemůžou) a potom se dostávat do baráku, máme sice zalištováno, ale přecejenom kolem futer atd se nějaká škvírka najde). Tak zda je toto reálný scénář a mám všechno utěsnit silikonem atd. nebo je to zbytečné.
2: Myslím si, že takto velcí jedinci se k nám z venku nemají jak dostat (ale ještě prolezu barák) a že se tam prostě někde musí množit, tak chci vědět za jak dlouho je ten pavouk schopen dorůst, případně zda se můžou požírat vzájemně, nebo prostě po čem jít.
3: Napadlo mě koupit 4 - 5 sprejů na lezoucí hmyz a když půjdeme na víkend pryč vystříkat důkladně celý barák, má to ale háček a to hadi, proto mám dotaz zda bude stačit je zavřít do přenosných platových boxů a dát je do klasického obývákového šuplete (nevím totiž kam bych dal jedáka - myslím ke komu), zda je to nepoškodí, nebo je prostě třeba je hermeticky oddělit od "dezinsektovaných" místností. Osobně si myslím, že ano, ale potřeboval bych se prostě poradit.
Nebo je celý tento postup zbytečný a "problém" je jinde? Případně mi poradit jinou metodu nebo cokoli co pomůže. Děkuji moc

Závěrem se omlouvám za možná stupidní dotaz, problém nezveličuji, vidím veliký rozdíl oproti bytu kde jsem bydlel před tím a například domkem našich, kde se sem tam něco objeví, ale ne v tak velkém jako u nás doma. Navíc je mi divné, že na malého jedince narazím opravdu velice zřídka, vždy je to opravdu takový, že by se člověk i nasnídal a představa že to po mě v noci lozí je na posr...

Děkuji za reakce.

divné, že na malého jedince narazím opravdu velice zřídka,

To je tím, že malého pavouka si nevšimneš :-), snáz si všimneš toho velkého, obzvlášť když se jich bojíš.

Ono velcí pavouci se dají vysbírat, ale časem se zase objeví. Já osobně bych byla za občasný odchyt a vyházení pavouků, protože ten pavouk je jinak neškodné zvíře, které nemůže za to, že se ho bojíš. Ale pokud to jinak nejde, tak se pavouci samozřejmě dají eliminovat postřikem. Akorát místo třeba Biolitu, který je nebezpečný i pro plazy kup Biokill (žluté balení na desinsekci kotců zvířat a místností). Koupíš ho v chovatelských potřebách. Biokill je čistě kontaktní, takže pokud přímo nepostříkáš hady nebo jejich ubikace, tak jim nic nehrozí. A nehrozí nic ani vám, protože pro teplokrevné obratlovce vyjma koček je neškodný. Takže když s ním vystříkáš rohy místností, mezery za nábytkem, spáry v podlaze atd a občas postřik zopákneš, měl bys pavouky eliminovat.