Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Shelfordella tartara

Ahoj začinám s chovem a začina se mi dařit akorát by mě zajímalo zdali mohou vylíhnuti šváby vylézat z chovné nádoby? mam koupenou černou z Ikei. děkuji za odpoveď

No nevím, nevím. Ciliáti nám je nežerou, žáby taky ne, když jsme ještě měli jemeňáka, tak na ně taky koukal divně... Nedávno jsem si jich ale zase krabičku koupil, budu to zkoušet jim je vnucovat. Navíc mě trochu znervózňuje ta jejich rychlost, dubie jsou přece jen klidnější.

prosim poradte mi vcera mi usli tie mrchy ,dostala som zopar od kamarata lebo mi dochadzaju cvrcky a bojim sa za sa mi to zacne mnozit v dome ,aka je tam pravdepodobnost .usli mi v kuchyni.a ak tam daka je ako ich mozem znicit alebo chytit.som zufala a mama mi asi odkruti hlavu.dakujem

Ted v zimě bych se žádného rozmnožení volně v bytě určitě nebál (jen pro info se toho nebojím ani v létě). Non stop celý rok mi jich pár desítek doma běhá a jediné rozmnožení zvládli v teráriu u agam. Doporučoval bych večer položit na zem plato z vajec a doprostřed plata dát mrkev a okurku. Pak nechat zhasnuté a tak hodinu počkat. Potom vběhnout rozsvítit a celé plato i se šváby vzít. A opakovat několikrát...Takhle vybírám zbytky švábů v teráriích:) Jsou i další možnosti jako postřik nebo výroba pasti, ale to myslím není třeba.

Je to tak,chlapci. Mám doma 2litry. Gekoni i anolisové je přijali dobře. Dubie mám taky, ale tartary jdou na odbyt lépe ;-)

To bych teda chtěl taky, když sem je dal ciliatum tak na ně jen koukali a až se odhodlali po nich skočit, hned ho vyflusli, kuhli se jich ani nedotkli a chamici taky ne, takže mi tu zustalo asi 500 tartarů, který se furt množej jak blbí a nic mi to nežere :/

Ahoj nechci zakladat nove vlakno tak to soupnu sem. Zacal sem s chovem techto svabu. Ale nekde sem cet ze chtej nejakej substrat na kladeni ootek musi to bejt nebo ne? ja sem mel predtim dubie a tam to nebylo potreba. Diky za odpoved.

Ak majú dosť miesta, nie je problém ich poslať poštou. Robím to skoro denne s dubiami a blaberusmi, tartary a cvrčky som tak kedysi tiež posielal. To ich vtedy išli asi 2-3 litre :-) Liter by som dal do 4 litrov plastoviek a potom do krabice. Je to bezpečné a ak ich nebude doručovateľka nosiť so sebou, ani nepomrznú. Neviem, ako v Čechách, ale na Slovensku prvá trieda list je na mieste za 1 deň.

Čo sa týka zimy, v chladných dňoch pripisujem na balík, aby ho nedoručili, iba oznámili. Poštárka ho nevláči so sebou a tak mám istotu, že to v poriadku dorazí. Okrem švábov tak išli aj vanilky a ich nízka teplota zabíja. Ešte som nemal problémy a posielal som aj keď bolo -10 a v noci ešte menej ;-)

No ja budu stejne asi muset tu postu vyuzit,jen je problem kde je sehnat.Uz jsem odepsal na tri inzeraty,bez vysledku.Acheta nema pry zakladaji nove chovy a na burzach je taky nemivaji.Aspon v Plzni byli zatim jednou a v ubohem mnozstvi.Ted jsem narazil na inzerat,odepsal a nic,nikdo se neozyva a uz je to tyden.Inzerat byl pritom ze stejneho dne kdy jsem ho nasel a odepsal.Takze nechapu,jestli je to zimou ze nejsou.

Ahoj tartary mi prdej ooteky jako blazni uz tam jsou nejakou dobu a stale znich nic nevybehlo. Mam je normalne v pokojovce na prolozkach od vajec nechane mezi ostatnimi jedninci. Prvni oteku jsem tam videl minimalne pred dvema mesici. Mam je vybirat a zaridit jine podminky a nebo proc se nic nedeje?? :)

ja kdyz to s tartarami zkousel tak jsem mel dospelce v podminkach cca. jako dubie. Uplne sucho, prolozky, na spodku trosku sucheho lignocelu (asi zbytecne). Ooteky jsem jednou tydne odebiral a zahrabal do mirne vlhkeho lignocelu v plastovych krabickach (model "Algida Carte D.Or 900ml" ;-) ) ktere jsem nechal uzavrene na terariu = zespoda to mirne hralo. Za par tydnu z toho bylo plno malych nymf.