Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malacochersus tornieri

Zdravim. Jiz delsi dobu mne zajima chov Malacochersus tornieri a rada bych si je poridila. Nevite nahodou o nejakem chovateli od ktereho bych si je mohla poridit????

Chci se k teraristice vrátit. A chci se vrátit přes želvy. Přesněji řečeno přes tornieri.

Docela jsem se vylekal, když jsem teď tady četl tohle vlákno. Pak jsem si přečetl novinky u Cites na webu euzelva.cz a vše bylo jinak :-)

1) Jestli to dobře chápu, tak půjdu na burzu za účelem koupě výše uvedené želvy. Prodejce musí mít doklady o registraci želvy. Já si želvu tedy koupím a poté přihlásím do 30 dnů na krajském úřadě. O nic víc se nestarám, pokud je želva načipovaná (kde, jak, za kolik). Je to tak?

2) Prosím když tak o stručný postup - koupě (co musí mít prodejce) a já (co musím udělat já).

3) Dále se mi vyskytuje otázka, co s případným odchovem? Dočetl jsem se, že netřeba test paternity. To znamená, že želvy pak jen zaregistruji a prodám nebo potřebuju také vyjímku z prodeje? Jak na to?

4) Želvy, co se objevují na burzách třeba zde: http://faunatrhy.rajce.idnes.cz/26.1.2014/#DSC_597 0.jpg jsou na tom jak? Odchov, odchyt?

Vždy jsem chtěl želvy, ale odrazovaly mě finance a právě tyto právní úkony, abych něco nepodělal.

Mám v tom velký guláš.

A abych trochu odlehčil vlákno, tak mě zajímá, jak uspořádat terárium pro tuto želvu. Mám tu 100x50x50 z OSB, holé. Stačí jen třeba břidlice nalepené na stěně tak, aby vznikaly patra a mišmaš nalepené + kamení v teráriu? Podmínky mám načteny, jde mi pouze o vzhled a funkčnost terária.

Děkuji Vám za odpověď.

1) Každopádně tento druh želvy musí mít v CZ CITES + výjimku ze zákazu obchodní činnosti (povolení pro obchodování se zvířetem. Z jiných států EU stačí žlutý papír + nejlépe kupní smlouva
2) Vy peníze a on veškeré potřebné doklady viz. bod 1
3) Odchovy to je hudba budoucnosti pro Vás, ale potřebujete vše opět jako prodejce bod 1
4) To přeci nikdo neví, pokud mají v pořádku doklady najdete to v nich. Odchov, od koho, rodiče, země původu......
5) pokud máte podmínky chovu načtené není problém a můžete to udělat technicky jak chcete, ale musíte vše přizpůsobit želvám
Hodně zdaru v chovu těchto želv Vám přeji