Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov Korálovky Sedlaté

Prosím,
potřebovala bych poradit. Hodlám si pořídit Korálovku Sedlatou, avšak předtím než si jí dám do bytu chtěla bych nějaké pokročilejší informace o chovu. Chci aby se cejtila dobře :). Zjistila jsem si toho docela hodně, ale všechny informace se nějak od sebe nějak liší. Nejvíc mě mate jak poznám, že se Korálovka chystá svklíkat či jak často se skvlíká a kdy jí před svlekem mám přestat krmit. Jaký je ideální věk pro koupi tohoto hada, aby byl uz schopný samostatně žrát. A hlavní věc jaké jsou teplotní a vlhkostní parametry pro chov. A zda-li je nutné pořizovat si vyhřevný kámen, když budu udržovat ideální teplotu v teráriu.
Předem děkuju za odpověď.

Ahoj Regi, tak vezmu to pekne poporadku. Predpokladam ze si planujes poridit lampropeltis triangulum sinaloe, coz jsou krasny, v podstate nenarocni hadici:) Dobra volba:)
Ted k tvym otazkam: A) hada chystajícího se do svleku poznas podle toho, ze se jeho barva zmatni, podstatne, zesedne, nekdy se popisuje az mlecny zakal. Nejvice je to patrne na ocich jejichz barva ziska belostny odstin...Tohle neni ze dne na den, takze je to postupne, ale urcite si toho vsimnes. Had v teto fazi svlekani je nevrly, protoze spatne vidi a proto ho nekrm ani snim zbytecne nemanipuluj. Dalsi fazi je "odkaleni". Kdy zakal jakoby sam od sebe zmizi. Nekolik dnu potom nastava svlek samotny.Optimalni vek pro koupi?Mno optimalni vek neexistuje, nech si predvest od chovatele, ze hadek sam prijima potravu ( male holatka az mysi, podle velikosti hada)vyhnes se tim pripadnym problemum.V podstate jsou nektere kusy schopny prijimat samy potravu ihned po vylihnuti, nektere se musi i nekolik mesicu rozkrmovat, je to individualni.... teplota v terariu by mela byt kolem 26 - 28°C pod zdrojem svetla a tepla - zarovkou, staci ti takova wataz zarovky aby vyhrala mistecko pod ni na tuhle teplotu, vetsinou se pouziva 25W - 40W, podle velikosti teraria. Vlhkost zajistujeme pravidelnym porosenim, staci tak trikrat tydne, navecer. Preju hodne uspechu v chovu.
Zde je fotecka jednoho kousku ode mne
[http://www.reptilweb.xf.cz/modules/coppermine/album s/userpics/sinaloiky/normal_DSCF1106.JPG]