Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva žlutolící (Trachemys scripta scripta) Nechce skoro žrát

Zdravím :-);-)

Mám prosím dotaz ohledně vodní želvičky žlutolící.
Mám ji dva dny a je to úplně malý prcek(asi 4cm).Mám ji v akvárku délka 50cm šířka 30cm a je tam asi tak 10cm vody,má tam výhřívaný kámen na kterém je asi 35 stupňů, který bezproblémů používá je tam i UVB lampa. Teplota vody je 25stupňů. Želva je strašně lekavá a nechce se jí moc žrát. Zkoušel jsem granule a na ty vůbec nereagovala, kuřercí játra taky nezabraly. Jediné co sežrala bylo kousek kuřecího masa ale jen opravdu kousíček.:-( Jak a co by mohlo zabrat, aby víc jedla a nebyla tak lekavá??

Díky moc za odpověď:-):-p

Mám ji dva dny

Želva je strašně lekavá a nechce se jí moc žrát

Vpodstatě sis odpověděl sám ;-) Ta želvička prostě potřebuje čas se rozkoukat a zvyknout si. Až se rozkouká v nových podmínkách a přestane se tě bát, tak normálně začne žrát. Podmínky vypadají OK. Akorát si ještě naštuduj, čím ji správně krmit- granule, játra a kuřecí maso do správné výživy nepatřej.

Díky za radu. A o tom žrádle je to celkem těžké, protože někdo říká krmit jen granulema někdo zase co nejpestřejší stravu a granule vůbec někdo zase i hovězí maso a srdce a podobně někdo zase rybama, a v knížkách se doporučuje kuř. maso atd.A teď babo raď co je správně. Pro začátečníka celkem zmatek ::)

Pro začátečníka celkem zmatek

To bohužel jo, no...ale zase když použiješ prostý selský rozum, tak se musíš dopídit toho, co je asi tak nejlepší. Želvy v přírodě asi těžko budou žrát granule -o kterých ačkoliv výrobce bude tvrdit, že jsou kompletní krmivo bla bla, tak ale když si přečteš složení tak zjistíš, že krom obilovin, které jsou pro želvy naprosto nepřirozená složka potravy (ale pro výrobce levná) obsahují taky umělá barviva, antioxidanty a spousty dalších umělých sajrajtů, které do té želvy uplně zbytečně nacpeš. další věc je ta, že želva celý život na granuích pak nebude chtít přijímat žádné přirozené krmivo, nebo jí to způsobí trávicí obtíže. Podobně jako psům a kočkám, co jsou celý život na granclích. A do třetice- psal tu před časem zkušený chovatel želv, že mláďata krmená granulemi sice rychleji vyrostla a dříve pohlavně dospěla, než stejně stará mláďata krmená přirozenou potravou, ale potom na rozdíl od těch krmených přirozenou potravou snášela neživotaschopná vejce. takže ty granule prostě až tak uplně plnohodnotné krmivo nebudou, protože těm zvířatům něco chybí, ikdyž se to projeví až na snůšce.

Ad maso- zase zcela logicky, čistá svalovina želvám prakticky nic hodnotného nedá. Tedy krom zbytečné porce antibiotik a hormonů, které přidávají brojlerům do krmiva. Navíc hovězí je pro ně poměrně těžko stravitelné a pokud je navíc tučné, tak ho vůbec nedokáží zpracovat.

Zato když se zamyslíš, co ta želva žere v přírodě- tak sežere všechno, co uloví: rybičky, larvy hmyzu, šneky, červy atd, občas to proloží nějakou vodní rostlinou- a to je pro ni nejlepší přirozené krmení.

Já jsem si předevčírem pořídil dvě želvičky žlutolícé (4cm).Dával jsem jim sušený gammarus a včera kousek kuřecího obalený v rozdrcených skořápkách.jedna to dalbala a druhá ne.dneska jsem jim dal hnojáky a nechce to ani jedna.jen okolo nich plavou a nevšimnou si jich.Tak jsem z mrazáku vyndal kapra a kousek jsem jim osekl na menší kousíčky.jedna žrala a druhá se ani toho nedotkla.hnojáky taky nechtějí.akvarium mají prostorné,plácek mají,světlo taky ale ne topení.jen filtraci.nevíte proč se jim nechce tak jíst?dávám jim 3x denně ale jí tak jednou.víc nechtějí.také jsou plaché.snad se to zlepší až si zvyknou i s tím jídlem.

tak jsem jim dneska koupil želví mix a patentky a navíc jsem požádal ve zverimexu jestli nemají šneky.měla jen ty hnědý malý(plevel). tak mi jich pár nasbírala.dal jsem jim ten želví mix a hodil jsem tam ty šneky v domnění že by mohly přežít a rozmnožit se,ale realita byla jiná:) z cca 12ti šneků přežilo zatim jen tři.želvičky si na nich docela pochutnaly a toho mixu si ani nevšimly:)) tak asi budu zatim pomalu zase schánět šneky a dám je do sklenice aby se rozmnožovaly:)

Tak je mám doma už skoro dva týdny a pořád se jim nechce jíst. Pokoušim se jim dávat 3x denně ale jsem rád když jí 1x. vodu mají 23stupňů. Dávám jim patentky,želví mix,gammarux a hnojáky.přijdu k akváriu a koukají namne.vyndám je a dám je zvlášť na jídlo a nejí.když dám jídlo k nim do akvária,tak ony to potom nesní a voda se kazí.

čau takže :
-ty bílé kamínky vyhoď pryč a dej tam klasický říční tmavý štěrk. Bílé se jim pod vodou odráží a želvě to celkem vadí a hlavně na nich není maskovaná.
-světlo namiř tak aby svítilo větší částí na sucho a trošku na vodu. Když vylezou budou tak na půl z vody a budou se cítit bezpečněji.
-a zakryj si to želvárko z vrchu k vůli průvanu protože to máš asi u okna podle toho radiátoru že?? a bacha ať je tam v zimě tím radiátorem neuvaříš.- tu část u lampičky můžeš nechat odkrytou.
- a dal bych tam ještě nějaký ukryt.

Jestli jsem na něco zapomněl tak sorry snad mě někdo ještě doplní nebo opraví.

Čau Honza

Jsou krásný, taky sem měla takhle malinký, ale už jsou jako dlaň. Já měla zpočátku taky problém z krmením, ale podařilo se mi je rozkrmit červy, myslím potemník nebo tak nějak, i po nemoci to bylo jediné co jsem do želvy po asi 4-5 týdnech dostala. Jen se to nesmí přehánět, je to spíš takový pamlsek, ale pokud by nejedli dlouho, dá se to krátkodobě i tak

Čím krmíš? To je 1. věc. A druhá je ta, že ten povlak se tvoří na stacionární hladině i např. z běžného prachu, co na ni padá. Pokud vyvedeš vývod filtru tak, aby voda dopadala na hladinu a trochu ji čeřila, tak se povlak (pokud nekrmíš granclema nebo tučným masem) tvořit nebude, protože ho padající voda bude strhávat a filtr následně odsaje.

dobry den mam dve zelvicky malinke ve zverimexu me rikali ze maji tak mesic mame je od 20.9 a porad nechteji nic zrat davala jsem jim kureci maso a ani se toho nedotkli a to stejni u hoveziho a cervici suseni ani granule nevime cim to teda je dekuji za radu