Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Studium veteriny

Dva z členů našeho tera kroužku se chystají na střední školy. Jeden chce na jakousi "veterinu" do CB druhý na podobnou školu do HK. Hoši to vidí jednou na VŠ veterinární nebo jak se to jmenuje. Zajímalo by mě, jestli mají na takovou VŠ větší šanci absolventi gymplů nebo těchto odborných škol. Prosím o názor opírající se o nějakou zkušenost. Díky za ty kluky.

Dobry Den,vim,ze teto prispevek je ponekud starsi,ale narazil jsme na nej a tak bych se s Vami chtel podelil o par zkusenosti,myslim si,ze student ze stredni veterinarni skoly je daleko lepe pripraven na dalsi studium,na skole,kterou navstevuju,jsme uz od 1 rocniku v kontaktu se zviraty,ucime se chirurgicke zakroky,pitvame,fixujeme zvirata,chodime do veterinarnich ordinaci a pomahame veterinarnim lekarum napr. Na operacnim sale,navic kdyz se student z teto skoly nedostane na vysokou skolu,ma porad stredni vetrinarni,po ktere se muze uplatnit jako asistent nebo technik,ale po gymnazium ze studenta nebude vubec nic pokud se nedostane na vysokou skolu,zvolil bych urcite SOŠ veterinarni,navstevuju ji,jsme 100%spokojen a jinou skolu,by jsme si nezvolil,je to na Vas,toto je jen muj nazor:-)