Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podmínky chovu a stimulace k reprodukci Platemys platycephala

koukám, že o této želvě je zde pramálo, a nakonec skoro všude, kde jsem hledal... nějak na zpestřenou se mi dostala do rukou ad. skupina 2,3 těchto extrémně zajímavých želv. celou skupinu držím v nádrži 2/3 vody a 1/3 vlhká souš s kačírkem na dně a hrabankou na vrchu, spíš silnější filtrací a mírným prouděním vody, teplota vody okolo 25 a lokální ohřev nad souší. nepodělil by se nějaký želvý znalec o zkušenosti se stimulací k páření - PH, perioda den noc, poklesy teplot, atd atd..., prostě něco co funguje a neublíží
s velkým díky

Jako stimulace k páření by měla naprosto stačit zvýšená hladina vody. Dle popisu bych tipoval, že to je pro ně naprosto přirozené, po opadnutí vody by měly klást vejce a ty by měly být vylíhnuty než zase hladina stoupne (samo v přirozeným prostředí, u tebe bych to simuloval a oni si vrznou....)