Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaké zvíře do akvária

Čaute lidičky,

Mám na vás prosbičku. Kamarád má doma klasické akvárko o rozměrech 30x25x25 a chce si pořídit nějaké zvíře do toho, ale neví jaké. Má trošku zvláštní požadavky, mělo by to být nějaké zvíře , kterému se nemusí celý den svítit a topit a neměl by to být pavouk nebo brouci. ;-)
Tak vás prosím o nějaké návrhy, protože fakt nevím co bych mu měl doporučit.

Díky moc Honza :))

to vím taky, však ono téčko z hlediska nějakého welfare pro ta zvířata nic moc...pokud člověk nechce ty myši chovat na produkci krmiva, ale jako pet, tak by jim mohl zajistit aspoň trochu lepší podmínky a více členitého prostoru. Protože z nich i pak bude daleko víc mít, než jen po většinu času schoulenou v rohu spící myš. Třeba argumentace, že myš stejně většinu času prospí moc neobstojí, protože co má taky dělat, když celý život žije na minimálním prostoru, kde v podstatě nic jiného než spánek provozovat nemůže. Ale když se skupině myší poskytne přiměřeně velká a členitá ubikace, tak to jsou zajímavá a zábavná zvířata, chovající se uplně jinak, než myši většinu času spící v téčku.

Tak na pulce, na mladý žabky klíďo, dospělé by chtěly asi krapet víc prostoru, i když zase ne o moc, ony ty louže na cestě, kde kuňky žijou, taky nejsou vždycky Lipno..., šel by tam i třeba 1-2 cynops pyrrhogaster nebo orientalis, drápatečky Hymenochirus, čolci Notophthalmus viridiscens a jiní...

Myslím, že strašilky nebo třeba lupenitky jsou nejlepší volba a do kategorie "brouci" spadají mnohem méně než krmný hmyz, který by byl tak jako tak nucen mít při chovu něčeho hmyzožravého. Pokud by mu cvrčci nevadili, jen je nechce jako "mazlíka" v obýváku, mohl by si je dát někam do tohoto akvárka a pak by si mohl do obýváku koupit "na klíč" hotový terárko jaký chce a s čím chce. To akvárko je natolik malé, že nemá cenu nějak dramaticky řešit jak ho využít. Taky si do něj může nasázet kytičky a terárko třeba s Lepiodactylis lugubris si pořídit zvlášť hotový. Připomínám, že použít akvárko ve stavu jak je -- bez větrání zepředu, by pro malé plazíky byl dost problém.

já třeba sháním axolotla mexického =) to je pěkné zvířátko do akvárka, nepotřebuje osvětlení ani ohřívání vody... krmení sice masem, ale občas mu tam třeba pustit živou malou rybku ať si zachytá =)... a nebo žebrovníka, ten se dá snad prý krmit tou samou stravou jako ryby... tady jsou videa pro představu ;-) " watch " a " watch "

Raka signálního (Pacifastacus leniusculus) choval v podobně velkym akvárku kámoš a docela pěkně prosperoval ;-) Na dno štěrk, obyč. filtr se vzduchováním a jednou za čas mu tam hodit malou rybku, je to úžasně nenáročý a neuvěřitelně odolný zvířátko, nakonec padl za oběť našemu lektorovi ze zoologie :x: (studujeme Fakultu rybářství a ochrany vod)

Dobrý den, vím, že to sem asi nepatří, ale mám problém s žebrovníky a potřebuji pomoci od zkušenějších.
Chovám v akváriu dva žebrovníky společně s rybami. Oba se drží při sobě a schovávají se do rostlin. Jsou dost aktivní, ale pouze v kytkách a nebo někde kde se mohou ukrýt. Na krmení jdou minimálně.

Velmi děkuji za cenné rady a pomoc.

Míra