Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama modra - neaktivna

Ahojte,
pred tromi tyzdnami som si kupil agamu modru (Acanthocercus atricollis). Na zaciatku bola trosku vyplasena, druhy den zacala normalne zrat, vsetko bolo OK. Ale cely cas je leniva, drzi sa v pravej casti teraria, vacsinou na mriezke. A posledne 2-3 dni je uplne neaktivna, takmer vobec sa nehybe a 2 dni uz nezrala - na cvrckov sa len pozrie, ale ignoruje ich a ked jej ich davam pinzetou, tak zatvara oci a nechce. Cvrckov posypujem calciom a Reptivitom.

Terarium (foto v prilohe) som povodne robil pre agamu bradatu, len som ho upravil pre modru - 100x50x60cm a ako osvetlenie je tam Sylvania Reptistar 100W + 2x18W Sylvania Activa. Normalna teplota je tam 28°C, na najchladnejsom mieste 25° a na vyhrevnom 38-40°.

Nemate potuchy preco sa sprava tak cudne? Dakujem za odpovede

No takyto svab by celkom mohol byt - akurat sa trosku bojim chovu, lebo som v podnajme, tak mam stazene podmienky. Daju sa bezne zohnat alebo treba chodit po akvaburzach?

Mam ju len kratko, tak sa bojim ci ma dobre podmienky. Akurat ma vystrasilo, ze sa skoro nehybe, to hadam viac ako to ze nezerie. A ma 9 mesiacov.