Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Beetle jelly

Zdravím,nezná někdo přesné složení Beetle jelly nebo alespoň co přesně obsahuje?Boužel jsem našel jen toto

Jelly obsahuje zvýšené množství aminokyselin, proteinů a další látky potřebné hlavně pro kladení samic

Připojím se s dotazem. Mě by složení také zajímalo. Všichni si jelly pochvalují, nekazí se tak rychle, brouci ho přijímají, nedělají se mušky....ale krom buď průsvitného obalu nebo v lepším případě obalu s obrázkem zlatohlávka, kde nic, tu nic, a jelikož se dovážejí z Ásie a u nás se prodávají za bůra no nevím, nevím. Snad kromě elektroniky mi přijde většina "věcí" nekvalitních a vzhledem k přístupu Asiatů ke všemu živému pochybuju o tom, že by se předháněli v superreceptuře pro brouky. Přijde mi lepší dát zlatohlávkům ovoce než jakoustakous směs. Ale vzhledem k pochvalování chovatelů a rozšíření jelly bych ráda věděla více, třeba se mýlím.

nejsem sice broukař,nicméně vím,že si ho profesionální chovatelé velmi pochvalují.

jelikož se dovážejí z Ásie a u nás se prodávají za bůra no nevím, nevím. Snad kromě elektroniky mi přijde většina "věcí" nekvalitních a vzhledem k přístupu Asiatů ke všemu živému pochybuju o tom, že by se předháněli v superreceptuře pro brouky. Přijde mi lepší dát zlatohlávkům ovoce než jakoustakous směs

-tohle tvrzení je ůplně mimo mísu,jelikož se sice dováží z "Ásie" nicméně v tomto případě jde jmenovitě o Japonsko,a Japonci jak známo mají k většině živých tvorů vztah lepší než většina Evropanů, a jmenovitě v chovu brouků jsou světová špička.
co se týče složení,strejda mi ho našel za cca 0,00128 vteřiny

strejda mi ho našel za cca 0,00128 vteřiny

Byl bys tak hodný a hodil sem odkaz,asi hledám špatně.
Jde mi o to že tím krmím ciliáty,můžou se po tom utlouct ale asi po 3 měsících podávání, jsem u jedné samice spozoroval mírné pokřivení ocásku,tak jsem jim to přestal dávat.Samozřejmě dostávají hlavně cvrčky obalene ve vitamínech.Pokusil sem se na vrch te jelly posypat vápník jenže to má nějakou reakci a do druhého dne to je zelené proto mě zajímá složení.Jinak v kombinaci s hmyzem po tom ciliáti rostou jako z vody.

co jsem choval brouky,tak Jelly mi většinou žrali ochotně,velká výhoda je v tom, že se hned tak nezkazí(zlatohlávci mi většinou brali jen banány a ty se zkazí razdva...).Dále na to nejdou octomilky a má to vyvážené složení... a v Japonsku je chov brouků opravdu dost populární.
Ideální je samozřejmě dávat i ty banány,případně něco jinýho, když je chcete rozmazlovat, jelly jsem dával hlavně když jsem byl na více dní pryč...
Do teď mi nějaké zbylo a dávám ho švábům,taky jim chutná:-)

Dan má zřejmě kvalitnějšího strejdu ;-) - no, co jedáky máš přeci rád, troška jedu Tě nezabije :-x
Možná by nebylo od věci si přečíst vlákno od Aurifer, které bylo nedávno na nástěnce a týkalo se stížností dotazovatelů na způsob odpovědi zde na terraporadně, možná by jsis ho měl vzít k srdci :puff:
Musím se zastat Radek1, protože se nejednalo o žádný typ dotazu mám akvárko 30x30x30, co do něj můžu dát, nebo chci ještěrku, řekněte mi, co všechno potřebuje,ale je vidět, že dotazovatel hledal, nenašel, a proto prosí o radu a od toho by terraporadna měla být. Pokud nechceš poradit, tak je zbytečné sem psát, působí to na mě jako tendence lidí se vyjádřit ke všemu, i když tomu nerozumí - viz. - nejsem broukař, ale...

Děkuji za informaci, že beetle jelly jsou z Japonska - nevěděla jsem. Vzhledem k tomu, že nemívají popisky ani složení na obale. Je sice hezké, že mezi Japonci jsou nejvyhlášenější broukaři, ale už jen to, že prodávají něco bez popisku na mě nepůsobí nevěrohodně.
A určitě nesouhlasím s názorem, že mají lepší vztah k fauně než Evropani. Národ, který jí zvířata za živa a zabíjí delfíny, což je celosvětové dogma a ještě krutým způsobem - viz film ThE Cove nemá pro mě vztah k přírodě, nemají ho k sobě, natož k zvířatům.

Bol som tam, spolupracujeme s nimi. Majú iné náboženské , etické základy a princípy ktorými žijú, poprosím nehodnotiť povrchne ich mentalitu a správanie (tým zasa netvrdím, že schvaľujem niektoré aspekty ich spôsobu života). Chceli ste tu riešiť niečo iné - Beetle Jelly.

působí to na mě jako tendence lidí se vyjádřit ke všemu, i když tomu nerozumí - viz. - nejsem broukař, ale...

...no nechci ti do toho moc kecat, ale mám takový dojem, že tím viper myslel spíš to, že se nepovažuje za odborníka, jinak mám pocit, že brouky choval, chová a poměrně tomu rozumí...
Tvé záchranářské tendence, co se týče delfínů, velryb apod. sice chápu, nicméně bych rozhodně takto vztah Asiatů k přírodě nesoudila, přijde mi to lehce mimo...
Jinak Radku, mě minerální směs (Nutri Mix) do druhého dne zezelená na všem, kam ho přidám, specielně do kaší atd., možná proto, že je tam přidaná spirulina, nic jinýho mě nenapadá, nemyslim si, že by to bylo na závadu...

Rézo děkuji přesně tohle sem potřeboval vědět.

Tamika:

Pokud nechceš poradit, tak je zbytečné sem psát

působí to na mě jako tendence lidí se vyjádřit ke všemu, i když tomu nerozumí

to přesně sedí na tebe a tento tvůj příspěvek,já v něm nic k tématu nenašel...

viz. - nejsem broukař,ale...

nepovažuju se za broukaře,přestože jsem choval a odchovával brouky dřív,než ty jsi byla na světě.

beetle jelly jsou z Japonska - nevěděla jsem. Vzhledem k tomu, že nemívají popisky ani složení na obale

Japonci jsou nejvyhlášenější broukaři, ale už jen to, že prodávají něco bez popisku na mě nepůsobí nevěrohodně

http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?223 221-Beetle-Jelly-From-Japan-(Jelly-You-Haven-t-Seen-Before!) např. tady a tady : http://www.google.cz/search?q=beetle+jelly+ingredi ents&hl=cs&lr=lang_cs&sa=X&tbo=u&tbs=lr:lang_1cs&t bm=isch&source=univ&ei=XogdUYjsCYKM4ATakIDYCA&ved= 0CFcQsAQ&biw=1331&bih=738#hl=cs&lr=lang_cs&tbo=d&t bs=lr:lang_1cs&tbm=isch&sa=1&q=beetle+jelly+&oq=be etle+jelly+&gs_l=img.3..0i24.8912.9830.2.10884.6.6 .0.0.0.0.65.372.6.6.0...0.0...1c.1.3.img.KbX_rtOdM FU&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.42553238,d.b GE&fp=d7643465af1cd621&biw=1331&bih=738 je vidět,že se v obale se složením prodávaj...jen to nemá každej jednotlivej kelímek ....::)

A určitě nesouhlasím s názorem, že mají lepší vztah k fauně než Evropani. Národ, který jí zvířata za živa a zabíjí delfíny, což je celosvětové dogma a ještě krutým způsobem - viz film ThE Cove nemá pro mě vztah k přírodě, nemají ho k sobě, natož k zvířatům.

přesně z těchto důvodů jsem psal :

a Japonci jak známo mají k většině živých tvorů

protože jsem přesně čekal,že někdo vytáhne velryby,delfíny atd. -já s tím sice taky nesouhlasím,ale je jistě nefér odsoudit kvůli tomu šmahem národ- VŠUDE na světě včetně ČR je bohužel běžnou a smutnou praxí nelidské zacházení se zvířaty jen pro zábavu nebo zisk.Podle tohoto vzorce jsou Evropani taky nelidští,protože v Norsku a na Islandu se velryby zabíjejí dodnes, jejich maso jsem viděl ve Skandinávii běžně prodávat, jako u nás vepřový...delfíni se tu masakrovali ve velkém ještě nedavno, kvůli tuňákům...zkrátka říct o Asiatech obecně, že nemají vztah k přírodě, ja jako říct, že jsou všichni Češi komunisti...ale to už jsme opravdu dost O.T. takže prosím další případné připonínky na mojí osobu prosím SZ

Zkusil bych napsat tomuhle pánovi: www.megabolid.cz, dělá mimo jiné gelová krmiva pro akvarijní ryby, směsi pro papouchy, ohledně výživy toho ví hodně a třeba by se dal přesvědčit, aby něco zkusmo uvařil. Sám sem mu o tom říkal už dávno, ale brouky nemám a on asi taky nezná nikoho, kdo by to na svých chovancích vyzkoušel...ale za dotaz nic nedáte, ne?:) Podle mých zkušeností je vstřícný, tak se není třeba bát, kilčo premixu pro ryby stojí max tři stovky v malém, dává se většinou 200g na litr vody, uvaří si to doma každý, takže když to srovnám s cenou kelímkového jelly...