Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klapavky akvárium

Dobrý den, mám tři klapavky ve věku cca půl roku. Doteď jsou v plastovém boxu, který je prostorný a obsahuje jen spoustu kamenů, osvětlení a topítko, které vyhřívá na 26 stupňů. Vodní sloupec cca 4 cm. Myslíte, že už je potřeba nasadit filtr, substrát a zvýšit o něco vodní sloupec? Děkuji...

Tak, teď mě asi roznesete na kopytech.
Klapavku jem si koupila v době kdy nebyl internet, protože mě šíleně okouzlila a já si ji hned ze zverimexu odnesla domů. Prodávající mi sice řekl, že by měla mít souš, aby mohla vylézt, jenže já doma neměla nic jiného, než menší akvárium s rybičkama. Upozorňuji, je to už dost let. Tak jsem tam milou klapavku dala. Docela spokojeně tam plavala. Já celou noc nespala a chodila se dívat, zda se netopí. Do rána vypadala klapavka docela spokojeně, v klidu plavala a chodila po dně. Tak jsem ji tam nechala cca týden. Po týdnu jsem jí připravila jiné akvárium s méně vodou a souší a přestěhovala ji tam. Jenže vypadala nešťastně a jako by začala šednout. Tak jsem ji vrátila zpět a byla strašně spokojená. Po roce jsem k ní přikoupila další a tak spokojeně žili cca 8 let. Akvárium se čistilo asi tak často, jako když chováte rybičky. No rybičky tam po určité době nebyly, i když se vždycky nějaká ta samička zachovala a měla mladý (živorodka,) tak za chvíli zase skoro vše zmizelo.
Potom jsem je musela prodat.