Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Užovka červená - zvliekanie

Caute...
Mam jednu otazku na Vas skusenych chovatelou. Mam uzovku cervenu, uz tristvrte roka. Vzdy sa my zvliekala krasne - koza bola v celosti. Ale prave teraz sa mi zvlieka a koza uplne roztrhana. po celom terarku. Chcem sa spytat ze kedy by som jej mal pomoct ten zvysok koze zvliect. ci mozem hned ako skonci? Chcem sa spytat este aj na techniku - ak mozem poprosit tak podrobny popis. Viem kde som spravil pravdepodobne chybu - mala vlhkost. :-(
Dik za kazdu pomoc

Co nejdřív. Pořádně ji odmáčej ve vlažné vodě, tak deset minut a potom navlhčenou rukou (prsty) jemně ty nesvlečené kousky třete směrem od hlavy k ocasu. Na tu techniku brzy sám pžijdete. Důležité je, aby byla svlečena celá včetně očí a špičky ocasu. Pro příště doporučuji do jednoho rohu dát průběžně dovlhčovanou vrstvu mechu nebo rašeliníku.

Dakujem Vám velmi pekne za skoru odpoved. Hned som to aj spravil. Trocha som ho vykupal a potom hladkal od hlavy k chvostu. Ale mam teraz jednu otazku - co ak som si nejaky kusok nevsimol a ostal mu tam? moze mu to nejak uskodit? Nebol by som velmi rad. Kedze bol vo vani tak mam strach z toho ze by sa nejaka ta cast koze prehliadla a ostala mu tam.

Vdaka este raz.