Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak v OSB teráriu 100x60x50 zvýšit vlhkost o 30-40% ???

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli nemáte nějaký typ na zvýšení vlkosti v terárium pro mýho Dumeriláka... Jako substrát používám ( http://www.robimaus.cz/cs/substraty-z-kury/426-ter arijni-kura-15-25mm-70-litru-8595203001098.html ) jakmile tento substrát pokropím vodou tak je suchý :D. V teráriu bych měl mít cca 75% ale poslední dobou mám pouze 40-50%. Větrání mám na bočních stěnách mřížku (5x10cm) a žárovka 60W, pod kterou jsem dnes zkusil dát misku s vodou, jestli to pomůže však nevím. Uvažoval jsem o mlhovači, nebo výmněně substrátu, třeba za rašelinu.

Předem děkuji

40-50% se mi zdá dost málo. Přes zimu máme v bytě o dost víc - plastová okna - a o terárijích ani nemluvím. Opravdu ukazuje ten vlhkoměr dobře?

Zkus narosit, případně dát na chvíli silnější žárovku (vytápění) a ucpat větrací otvory. Prostě to musí stoupnout docela rychle na 100%, pokud ne, tak ukazuje špatně. Jiný lehký test mě nenapadá.

Btw. o jaká se jedná zvířata?

udržovat vlhkost v celém teráriu je docela problém, proto už profesor Rehák používal úkryty s rašeliníkem,dumeriláci nejsou stromový aby vyloženě potřebovaly v celé ubikaci 70 procent,pro udržení větší vlhkosti jsou vhodné živé květiny jenže většina nestromových druhů/myšleno stavbou těla spůsobem života/,tože vám had v teráriu poleze po větvích není známka jeho způsobu života/když dáte cerastesce větvě tak ponich taky poleze/,sledujte chování hada-jak probíhá svlékání,jestli had dýchá normálně,další chování,cypřiš je vynikající substrát akorát v poslední době už jeto celkem finančbě náročné