Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem osvetlenie pre agamu bradatu

Dobry den,zacinam s chovom agamy bradatej v terariu zo skla s rozmermi 80 45 45 a chcem sa spytat ci staci jedna ziarovka Reptil Glo 10.0 UVB 26W a knej na vyhrevnu funkciu aj obycajna ziarovka ?ak ano kolko wattova?..alebo je nutne kupovat aj Reptil Glo 2 ?

Do toho rozmeru RG 10.0 26W staci, vyhrev bych udelal obycejnopu bodovou zarovkou - vyzkouset jaka bude stacit (25W nebo 40W podle teplot), pod zarovku nejaky plochy kamen jako vyhrevne misto. Plus bych pridal nahoru linearni zarivku ("trubici") - bez UV, jen kvuli svetlu. Cim silnejsi tim lip.

Zdravim,agame som spravil nove terarium z OSB dosiek o rozmeroch 90*50*50,vetranie ma na bocnych stranach hore a dole a na plafone. Neviete mi prosim vas poradit ako s osvetlenim? staci na tie rozmery jedna ziarovka RG 10.0 26W ako UVB zdroj,jedna obycajna ziarovka nad kamenom na vyhrevnu funkciu(asi 40W uvidim ked odmeram teplotu ci bude stacit) a jedna linearna trubica ako zdroj svetla?-k tej trubici: dlzka trubici-dlzka teraria -90 cm a priblizne kolko wattow ma mat? Vopred dik za odpoved.pridavam fotku teraria bez osvetlenia a plafonu.

Myslim ze v pohode, ono podle fotky to moc poznat nejde - ale pri tech wattech do daneho prostoru to bude v poradku. Pokud jsou teploty jake maji byt, tak neni co resit. ;-) Nevidim jak je tam udelne vyhrevne misto, cekal bych pod tou bodovou zarovkou nejaky kamen ktery se ni bude nahrivat. A trochu zarazilo jak jsou ty objimky omotane jakousi izolackou...??? Radej pouzit normalni kryte objimky.

teploty su myslim v poriadku..od 30 az po 40 pod vyhrevnym miestom..pod bodovku som nedaval ziadny kamen,ale ten vycnelok z 3D pozadia ma funkciu kamena-aj ked dam nanho ruku tak je pekne vyhriaty od tej bodovky...A tie izolacky,uznavam ze su neni najstastnejsie riesenie,ale nechcel som hlavne pri tej bodovke aby tam trcali droty,ako som spajal kable s cokoladou.tak som to radsej oblepil..co myslite tym kryte objimky?