Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UVB účinost

Zdarec chovatelé,

Chci se zeptat, jak poznám, že UVB žárovka je vysvícená a už neplní svůj účel???
Mám Repti Glo 5.0 13W. Přestane úplně svítit nebo bude svítit dál ale bez UV záření.

Děkuju za odpovědi
hezký den honza:-)

Sežeň si pro jistotu novou, ale starou nevyhazuj a nech si to někde přeměřit. Já mám kupříkladu ReptiGlo 5/13, který svítí dýl jak rok a půl, v lednu měřeno a pořád má UV celkem dost, takže třeba k phelsumám pořád dobrý. Měřili jsme ale těch zdrojů víc a každej dopadnul uplně jinak, takže to bohužel nelze vzít paušálně.

No je mi jasný, že jsem ti moc nepomhl :-D. Já měnil kompakty u menších zvířat vždycky tak po 3/4 roce, chtěl jsem je vyhodit, ted jsme to přeměřili a ejhle většina z nich sice vyzařuje toho UVčka málo, ale pořád nějaký vyzařuje třeba i po roce a půl. Takže místo vyhazovu jsem je přendal k mláďatům apod. a budou vesele třeba ještě rok svítit dál. Původně jsem si to chtěl změřit jen ze zvědavosti a vykluboala se z toho docela slušná úspora peněz. Takže si to schovej a pak si to někde nech změřit, v nejhorším zjistíš, že jsou fakt na prd, v lepším případě, budeš mít rezervní zářivky :)