Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva Pardálí

Dobrý den, potřebovala bych poradit s mojí želvou. V zimním období ji krmím 2x týdně,ale už asi 14 dní jsem nespozorovala žádnou stolici.Jinak jí nic neni normálně žere,leze. Myslíte si, že je to normální, když jí tak málo krmím nebo s ní něco je..? Mockrát děkuji za všechny odpovědi.

Popište toho více.Na to co jste napsala opravdu zase nejde nic odpovědět.Jak jí máte dlouho,proč máte párdálku,kolik máte jiných želv,jaké má podmínky chovu,máte rodinný dům,zkušenosti v teraristice,kolik vám je let,jak je stará ona,baví vás to?

Pardálku mám již skoro rok a je stará cca 2roky. Dále chovám hermanky (samici a samce) ,které každoročně zimuji. Želvy nechovám ve stejném teráriu! Terárium pro pardálku je o rozměrech 60x100 s vytápěním 30-32°C jako substrát požívám kokosové vlákno s pískem. Kdyby mě tararistika nebavila a neměla bych zájem ,tak bych si nepořizovala tak drahé, roztomilé zvíře, nejsem jako ostatní, že si pořídí nějaké zvíře, nic o něm neví a akorát pomůžou vyhubením tohoho druhu.

Nejlepší substrát je rašelina, písek a nějaký ty oblázky u misky s krmením.
Jinak bych doporučil želvičku několikráte v týdnu vykoupat v teplé vodě, což jí pomůže na vyprázdnění a pro jistotu poté co se "vydělá do vody" to odebrat i s trochou té vody a dát veterináři na vyšetření parazitů.
Dost lidí na burzách se tváří jako chovatelé, ale jsou to vlastně jen překupníci, co prodávají importovaný zvířata a tvrdí, že jsou to jejich vlastní odchovy. Laik to nepozná a přinese si domů "zamořený" zvíře parazity.
Problém je, že želvy vydrží opravdu moc a moc a tak zemřou třeba až po roce, roce a půl, co si je přinesete domů. Většinou se pak na pitvě ukáže, že byly už odpočátku prolezlý různýma parazitama - proto to vyšetření.