Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno želvička čtyřprstá..:) chov a něco okolo

ahoj, má už asi 8 let želvičku a tak jsem si řekla, že bych si mohla koupit ještě samečka a mít malé. Jenomže jak jsem si to tu tak pročítala o chovu, tak jsem si přečetla hodně věcí které rozhodně nedělám. Musím říct, že můj miláček rozhodně není rozmazlený...:-D Nicméně jí dávám jen ledová salát a nebo čínské zelí a přijde mi že je úplně zdravá želvička ..po dnešku jsem si řekla že jí rozhodně zpestřím jídelníček. Ale chtěla jsem se zeptat na chov..bude lepší abych se to dozvěděla od vás než z několika různých zdrojů kterým moc nevěřím...:-)budete moc hodní kdybyste někdo prodával staršího samečka tak bychom se mohli domluvit..ale jedna taková otázka..pár by měl být spolu a měl by se znát delší dobu..? předem moc děkuji za odpovědi a názory...:-):-)

:.( a sakra....:-D a já jsem si celé ty roky říkala že je to holčička...:-D zasmějete se tomu jak se jmmenuje....: Kulička :-D podle toho když jsem ji v 1. třídě dostala tak jsem se na ni koukla a už bylo jméno na světě....:-) momentálně vám radši nebudu říkat terárium protože je dost malé atak jsem si řekla že ji....teda HO nebudu trápit a bude mít nové..:-) je možné aby to bylo staré aquarium..? samozřejmě by bylo správně vyhřívané a hlavně by tam měl o dost více prostoru!! :) voz foto:

pokud je nechceš chovat ve venkovním výběhu, tak do "tohohle" mu samici v žádném případě nepořizuj, samec by tam holku naprosto uhnal a zdecimoval, navíc bez zimování by to stejně nefungovalo
raději ihned studuj

http://www.zelvy.wbs.cz/Zakladni-potreby-zelv---.h tml

a pak hned

Zakladni-potrava.html

držím tvému želvákovi palce, aby se mu konečně dostalo řádné péče - je to jen na tobě

ale zimuju jí úplně normálně..bydlíme totiž v domě a dávám ji do chladné místnosti..:-)venkovní výběh mýt nemůžeme,

tak to jsme se nic nedověděli

zimuju jí úplně normálně to je jak?

dávám ji do chladné místnosti jaká je tam teplota?

máme menší zahradu takže výběh cca 2 x 1 m se tam nevejde ?

Jak řešíš UVB ?

Nezlob se , že se tak vyptávám, ale po té, co jsi 8 let "vražedně" krmila mám o tvém "normálně" dost pochybnosti :-)

právě jsme se přestěhovali..v minulém domě běhal venku, žral venku pampelišky, a jiné lupení a taky měl dost slunečního světla proto musíme koupit uvb světlo koupím asi: http://osvetleni-do-terarii.heureka.cz/exo-terra-r epti-glo-10-uvb-26-w/specifikace/#section co na to říkáte..? zimovala jsem ho tak že od určité doby kdy přestal žrát jsem ho dala do chladné místnosti (nevím kolik tak bylo stupňů) a od jara jsem ho začala kontrolovat a když se vzbudil tak začala opět stejná rutina...když už bylo teplo tak chodil ven..;-) nevadí mi že se vyptáváte...budu mu pořizovat nové terárium protože už máme více místa. bude přizpůsobeno viz obrázky...:-)

terárko na fotce jako dekorace "dobrý" , ale špatnej úklid bobků a moče...:-(
a hlavně tam není mokrej kout na spaní, což se už podepsalo na větší želvě :x:, přečti si prosím tě odkazy které jsem ti dal výše, zapoj mozek a pak konej...
udělal bych mu na zahradě výběh cca 2 x 1 m, z něj vstup do boudy, přikryl to rámem z pletiva, aby tam nemohli psi a máš vystaráno a želvák bude daleko spokojenější...
jinak na UVB se podívej tady
http://tera.poradna.net/a/view/69243-mereni-zdroju -uv-zareni-z-13-12-2008-na-terabazaru-tsp

Na jednoho samce stepky je nutno chovat minimálně dvě až tři samice. Nedovedu si ani představit je chovat společně v jednom teráriu. Dávám je k sobě pouze ve výběhu do půlky léta. Výběh mám hodně prostorný a členitý, aby se mu mohly někdy ztratit z dohledu, jinak dokáže samici celý den pronásledovat a obtěžovat :-)