Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva je 4 dny po odzimování čilá

Dobrý den,
28. 3. 2013 jsem odzimovala svoji šestiletou želvu vroubenou (z 10°C ji přemístila do prostředí 18 °C), pak ji dala do terária s 19 - 21 °C a dnes (31.3.) již normálně lozí po teráriu. Chtěla bych se zeptat, zda je již čas na koupel a kdy mohu tedy podávat potravu a začít svítit? Nechci nic uspěchat, ale jak píšu výše, želva se už teď chová docela normálně.
Předem děkuji za odpověď.
D.

Ahoj,
především bych ti doporučil pro příští zimování nižší teploty. Měly by se pohybovat v rozmezí mezi +2 až +7 °C. Poté bys jí měla vyndat a dát do místnosti, kde by bylo tak kolem 12-15°C a teprve poté ji dát do pokojové teploty a terária. Mezi těmito kroky by měl být minimálně týden, aby se stačila želva postupně probudit. Veř, že je to tak pro zvíře lepší. V nižší teplotě zimoviště se jí lépe spí a při postupném zvyšování teplot se zase lépe probouzí a to chce čas.
Pokud však jak píšeš je želvička již čilá a leze po teráriu, tak ji vykoupej a zapni výhřev. je vidět, že je již probuzená.
Každopádně si na to ale dej pozor a příště ji probouzej o mnoho déle. Vyhneš se tak řadě problémů.

4 dny je málo, Za 4 dny jí nezačnou normálně fungovat vnitřní orgány, koupat proč? (Pokud nechcete aby jí "šlehlo" - infart)
1. týden ze sklepa do cca 10 - 15°,
2. týden cca kol 20° , přístup k vodě, pokud pije moc - je něco špatně
noční poklesy k 10° po oba týdny jsou žádoucí, je-li pak OK tak
TEPRVE POTOM začít svítit a krmit

prostudujte si
t887-zimovani-zelv