Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou želvičku doporučíte k želvě zelenavé a stepní?

Zdravím,

máme roční želvu zelenavou a tříletou stepní, zřejmě samičku. Chtěli bychom ještě jednu nějakou pestrou a hezkou, ale aby nevyrostla přes terarko. Jinak velikost terárka 140 x 40 cm, UVB repli glo 10.0 linearni zářivka 30W + 40W repli vyhřívací. Půlka terárka kokos s pískem a druhá púlka chladnější s oblázky. Prosím o doporučení, aby si nevadily.

Děkuji

Nechtel bych je asi menit...rozumi si dobre...vim ze samec stepni je agresivni, ale mela by to byt samicka, ktera je milejsi. Uvazuji bud jinou jeste jednu nebo nejakou do paru stejnou. Mam velkou zahradu, tak bych rad udelal letni vybeh, ale nemam zatim dost informaci jak velky, jak ho zaridit apod. Posilam foto.

Jedna rada, nikdy nechovej více druhů dohromady.
I kdybys je chtěla nějakou další přidat, tak v rámci bezpečnosti bys musela mít karanténu nově příchozí, která u želv trvá půl roku. To už je lepší mít další terárium a v něm tu želvu.
V takovém případě bych ti pak doporučil řecký, nebo vroubený. Ty jsou sice větší, ale jsou hezky zbarvený