Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Homopus

Dobrý den, mám dotaz. Jelikož v Čechách není o želvě trpasličí a jejích poddruzích moc zmínek, nedočetl jsem se nikde, zda se jedná o na nároky složitý druh, ale ani jednoduchý, proto se ptám, je možné ji někde sehnat a jak moc složitá by byla péče o ni? Děkuji moc za každou odpověď, jen mne zaujala a pro nedostatek informací bych se toto rád dozvěděl:)

zdravím, pokud by jste měl opravdu vážný zájem o želvy rodu Homopus, mohu se pokusit zajistit od teraristů ze zahraničí nějaká zvířata. U nás je pravděpodobně nikdo nemá. Ceny jsou vyšší - H.areolatus kolem 5000 euro za pár, H. signatus od 10 000 Euro za pár výše. Samostatný samec H.s. se dá pořídit za lepší peníze - kolem 2500 - 3000 euro.Pokud by jste měl třeba zájem o dostupnější rod Psammobates, tak mám nějaká vejce v líhni...

Máš tam přímý odkaz na ESF ( www.homopus.org ), kde se dočteš úplně všechno co potřebuješ. A získáš tam i kontakty.
Nicméně v Evropě je jen pár desítek kusů tohoto druhu, z toho si můžeš sám odvodit, kolik materiálů o nich můžeš získat volně na internetu a jestli vůbec je někdy uvidíš jinde než v Pražské Zoo, kde jsou již pár let nejspíš v zázemí. O vlastnictví těchto želv ve tvém chovu k přihlédnutí k početnímu stavu silně pochybuji.

Podle plemenné knihy je v Zoo Praha momentálně jeden nepříbuzný pár. Předešlý samec zemřel v roce 2010.

je možné ji někde sehnat

Lze, ale se známostmi po Evropě a to ještě hooodně těžce. Tomu odpovídá i vyšší cena, která se orientuje v tisících Eurech.

jak moc složitá by byla péče o ni?

Je to určitě druh, který již vyžaduje chovatelskou zkušenost, především při ambicích na odchov...

Tieto korytnacky ti za "opravdu zaujimavu nabidku" nepreda nikto! Si uplny zaciatocnik ako som cital v druhom tvojom prispevku ( sam si to priznal,napisal),tak nechapem tvoj vyber..Zhanas korytnacky, ktore par nekupis pod 10 0000eur,aj za tych 10 0000eur je to "Dobra" kupa.
Skus si pozret napr.geochelone platynota,vzacnejsia,pekna, dostupnejsia, radiaty,..
Rovno si skocil na skoro nedostupny level!

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTuIe01oc1 JpPTRnN8m7WYC1CnW28FzS6WePzOZ_F-BUKebHQBf

Co se Psammobatů týká, tak v současné době mohu zajistit jeden plně dospělý pár P. oculiferus od kamaráda, cena bude minimálně 2500 Euro za pár, ale to bych v případě zájmu ještě upřesnil. Za mládě p. oculiferus z mého odchovu bude cena okolo 20 000 kč. S tím odchovem je to samozřejmě nejisté, někdy se to povede, někdy ne. Metodika inkubace není ještě příliš známa a vycházím především z vlastních zkušeností...

Tak věkem si u oculiferů nejsem moc jistej... Samec odhadem kolem deseti let, ještě je pestře zbarvený a samice odhadem dvacet až třicet let, ta už je béžová...Jinak jsou to tvrdá zvířata, ale ta izolace od jiných druhů je naprosto nezbytná....