Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroje elektřiny zdarma - zapomeňte na solární či sluneční energii

CO byste řekli, že můžete svítit a topit zadarmo? nejen do terárek, ale i u Vás doma? Jsem střizlivý opravdu :)

Přátelé, kdo mě zná, víte, že jsem bastlíř a leccos dokážu vykoumat. Měl jsem nápad... teda jsem se musel tlemit, že jsem objevil ameriku... když máte magnety, které otočíte proti sobě - tak se odpuzují, když kolem magnetu umístíte cívky, a jednou je roztočíte, začne se indukovat napětí, které, když je to sestrojené správně, se odpuzuje a začne se rotor točit jenom díky odpudivým magnetickým silám, jentak, bez energie, bez spalování... a začne to tvořit proud. Koukal jsem na youtube, četl pár článků, a kurňa, ono už je to vymyšlený,jen průmyslovou výrobu zakazují patenty, protože by se poškodila lobby ropných společností a výrobců elektřiny. Myslíte že to je kec?

Názorná ukázka jak to funguje je zde watch

Tento prcek za 30korun udrží diody watch

Už je koncept i auta watch
Ale lobby pracháčů jsou příliš silné. Pár amíků má udělaný větší motory a napájí komplet svý baráky....

Kdo by se zajímal o historii potlačení volných energií, je toho plnej net...

Je náhodou někdo dál než já? Nemáte někdo schemata vinutí, vzorce na magnetismus atd?

No není to perpentum mobile - je to generátor... nepotřebuje energii k pohybu, ale energii vytváří... na podpobným principu se otáčí naša zeměgula.... kdyby neměla magnetismus, tak stojíme :)

Něco podobnýho vymyslel už Nikola Tesla, ale J.P.Morgan mu to zatrhl, když se ho morgan zeptal : " a co za to lidi budou platit?" odpověděl : "nic",.... a milionář, co dotoval jeho vývoj zavřel dlaň...během století to už pár lidí vyvinulo, ale bylo to hodně silně potlačeno, někdo byl zabit, někomu vyhořela laboratoř.... ale fakt to funguje...

MASEN.htm tady je článek o potlačování energie

Tohle je psycho, a některý věci se musí brát hodně s rezervou (UFO), ale zbytek je bohužel pravda :
http://ulozto.cz/xnFd5FM/thrive-dokument-usa-2011- cz-titulky-volna-energie-perlydoby-avi

Někde jsem na to narazil a už se v tomto tématu pár dní vrtám....a chci to :-D

Chci udělat pár terárek s diodovým osvětlením a tohle mi přijde jako dobrý zdroj napájení...

Zem sa otaca vo vakuu, nie na osy.
Pri kazdom generatore musis brat v uvahu aj mechanycke trenie madzi jeho pohyblivimi suciastkamy ;) Pravda je taka, ze v automobiloch stracame okolo 70% realneho vykonu motoru ako teplo.
Na papiery to moze fungovat, ale urcite nie v nasom vesmire.

Studuji Astronomii a nemáte pravdu, Zeměkoule se neotáčí, protože má vlastní magnetické pole, ale protože celé naší Sluneční soustavě byl dán nějaký otáčivý moment v době, kdy všechen její materiál byl ještě ve formě mlhoviny. Tato rázová vlna je vyvolaná výbuchem supernovy ...

jinak s sebtilními a podobnými typy energií, která v přírodě prostě je a nevyužíváme ji, s tím souhlasím ...

Perpetum to není, energii tam dodává magnet ;-), jenže to má svojí nevýhodu, když něco uděláš z permanentních magnetů, najde si to rovnovážný stav :-), ať už to uděláš jakkoli. Jinak patentované jsou desítky druhů motorů z per. magnetů, od rotačních po přímočaré, ale existují jen teoreticky. Protože to jde pouze s ideálními součástkami, které samozřejmě nejsou. A jestli odvětíš, že na videu to vypadá opravdově, tak se koukni třeba na tohle:
watch

Jestli chceš hejblátko se pojede permanentně, tak si postav Stirlingův motor ve verzi pro nízké teploty. Funguje pak už asi s rozdílem 1-2°C (čím víc, tím samozřejmě lépe).

Ty legáčci jsou fakt hustý :)

watch

No jo, jenže tohle řešení nemá rovnovážný stav, magnetické pole se mění díky vinutí cívek a rotaci magnetu... při zatížení ti to taky bude kolísat.... hele, já jen vznesl dotaz... netvrdím že to vím...jen jsem na to narazil a celkem mě toto téma zajímá...

Bahno :

uvedl jsem příklad, a psal "podobně" pro představu.

Magnetické_pole_Země

Tento proces funguje jako obrovské hydrodynamické dynamo. Geomagnetické pole je silně v čase proměnlivé a to nejen v síle, ale i v polaritě, která se v minulosti často měnila.

myslím, že tohle je perpetum mobile 1. druhu, to by bylo možný sestrojit za předpokladu ideálních součástek bez vnějších vlivů. Pokud by to vyrábělo navíc energii nejen na svůj pohon, ale účinnost by byla víc jak 100% tak je to perpetum mobile 2. druhu. .... Myslím, že nepůjde o to, že by to blokovali ropní a palivoví magnáti :) Ale třeba máš pravdu, elektromobily taky ještě nemáme protože je tu ropa a prachy z ní .)

Podle me to neni pepetum mobile.To predpoklada,ze do systemu nevstupuje zadna vnejsi energie. To u tohoto konceptu neni pravda kvuli zakonu zachovani energie, protoze to vyuziva magneticke pole zeme a tak vlastne vyuziva energii nasi planety. Kdyby sestrojeni neceho takoveho bylo tak snadne uz by se to nekomu povedlo. Energeticke loby by nemohlo pozabijet tolik lidi kolik uz se ri zabyvalo, jen v mem okoli uz jich to par zkouselo.

Na vysvetlovani proc tato energie neni momentalne vyuzitelna by jsem se zeptal na nejakem fyzikalnim foru. Ono staci i pogooglovat a clovek najde vysvetleni.

ad. topic - perpetuum mobile z magnetu je kravina, o tom zadna. Co je ale zajimave, a tahne se to dost dlouho na to aby slo jen o hoax a podvod - E-CAT ("studena fuze"?) toho italskeho pošuka Rossiho. Aktualne potvrzeno ze E-CAT generuje nasobne vic energie nez je vlozeno, jsem hodne zvedav co se bude dit.

Rossi je takovy podivin, tezko mu verit - posledni "nezavisle" mereni je ale hodne zajimave:

1305.3913v2

- jestli se to chce nekomu louskat v anglictine - 29 stran:

http://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/1305/1305.3913.p df

Zajímavý, někdy si přečtu, dal jsem jen abstrakt a už usínám...

Mě se strašně líbí hračky na způsob Perendeva, některý ty videa na youtube vypadají skoro funkčně :D
Strašně by se mi líbilo mít pár dnů volno, dojet si tady kousek k magnetářum nakouppit hromadu hodně silnejch neodymovejch magnetů, zalézt k mašinám a vyzkoušet si sám, jestli to funguje nebo ne - nedostatek času je však větší překážka než nějaký fyzikální zákonitosti :)