Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se - Python reticulatus

Dovolil jsem si založit toto vlákno a doufám, že zde nikomu nebude překážet. Myslím, že když zde mají své vlastní thready i jiné druhy hadů, tato královna škrtičů by si jej jistě zasloužila. V ČR je již celá řada chovatelů kteří vlastní některé lokalitní a dwarf formy, nejrůznější mutace, či přírodně zbarvené jedince bez určení poddruhu a lokality, kteří si ovšem zaslouží neméně pozornosti. Rád bych se zde podíval na fotky dalších jedinců v našich chovech, podělil se, či získal nové zkušenosti o tomto fascinujícím zvířeti. Věřím, že nebudu sám a že toto vlákno bude atraktivní i pro chovatele, kteří se tomuto druhu nevěnují. S dovolením tedy začnu.

0.1 Sunfire het. albino
[http://tera.poradna.net/file/view/15757-sha-jpg]
1.0 Platinum 66% het. genetic stripe, 50% het. albino
[http://tera.poradna.net/file/view/15758-pphags-jpg ]

Od prvního importu albinotické krajty mřížkované (1994) a prvních, v zajetí odchovaných mláďat (1999) uběhlo již několik let. Tato mutace se stala jedním z milníků v chovu mutačních mřížek a je dnes nejčastěji kombinována s dalšími mutacemi. Není bez zajímavosti, že tento první, importovaný samec, původem z Barmy, byl ve fázi lavender. Pokud by tomu tak nebylo, neznali bychom dnes další dvě fáze těchto albínů. Do dnešního dne bylo importováno velké množství dalších albinotických zvířat, povětšinou v adultní, či subadultní velikosti. Dnes tak známe Albino typ 1 (Clark strain - white, lavender, purple), Albino typ 2 (Amel), Albino typ 3, Caramel/Blond, Foulsham Caramel, Orange Glow, Mocha atd. + velké množství albino zvířat, která dosud nebyla nijak prověřená. Některé tyto linie jsou dokonce mezi sebou kompatibilní. Kromě toho byla importována i zvířata patřící ke stejné, již existující linii. Příkladem je tento samec white albino, který pochází od samice lavender Clark strain a WC white samce odchyceného v Malajsii. Tato zvířata produkovala snůšku ve které se nacházela pouze albinotická zvířata (white, lavender), tím bylo dokázáno, že je tento nový WC albín kompatibilní s touto stávající mutací.

1.0 50% Malaysia white albino
[http://tera.poradna.net/file/view/15780-whitem-jpg  ]

Mezi velmi zajímavé lokalitní krajty mřížkované patří zvířata z Indonéského ostrova Selayar, ležícího jižně od Sulawesi. Tato zvířata patří k podruhu saputrai a i jejich vzhled působí velice neobvykle. Nejenom, že tyto krajty mají velmi netradiční vzor, který tvoří na hřbetě typickou řetízkovou kresbu která je doplněna tmavě měděnou až cihlovou barvou, často u nich můžeme vidět netradičně zbarvené oči, které bývají často stříbrné, nebo šedozelené a přebarvují se s věkem. Významným rysem těchto zvířat je také typická, široká, buldočí hlava. Zvířata z této lokality většinou nedosahují velikosti jako jiné krajty mřížkované pocházející z pevniny, nebo velkých ostrovů a jsou označována jako střední varianta. Jedinec na obrázku je 50% Selayar sunfire tiger 50% het. albino, který nese všechny výše jmenované znaky doplněné o vzor mutace tiger, měděnou barvu a čistější vzor mutace sunfire. Pochází od rodiču sunfire tiger het. albino x WC Selayar.

1.0 Selayar sunfire tiger poss. het. albino
[http://tera.poradna.net/file/view/16357-sstpha1-jp   g]