Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 7 měsíční hermanky váží jen 14 g

jako začátečník jsem si pořídil od chovatele maličké hermanky, žerou ale nerostou, mají stále měkký karapax, dvě více, už jdou osmý měsíc a stále se nehnou co jsem je koupil s váhou, 12, 14 a 14 g. nevím si rady, koupu několikrát denně, spí ve vlhkých hoblinách, mají uvb, prostě vše potřebné. jsou jako padesátikoruna.

tak to jsou jak čerstvě vylíhlé, příčin může být mnoho
1) imbreadingová deprese
2) chyby při inkubaci
3)nevhodné podmínky po vylíhnutí (stačí pár dní)a z toho plynoucí "podraženost" a nevratné poškození
vnitřních orgánů

želvy se nedají vměstnat do "tabulek", myslím ale, že měli by mít alespoň cca 40 a více g (roční tak 70 - 100)
zkonzultoval bych to s MVDr. Hnízdem
začal bych rozborem trusu, krve atd.
můžeš mi do SZ napsat od koho je máš ?

dík za rady.¨¨
myslím že dál jim budu věnovat maximální péči a čas ukáže, jaké koli léčení v jejich kondici by stejně znamenal konec.
Ještě mě napadla možnost aplikovat nějaký zde popsaný preparát na nakopnutí imunity pro úplně vysláblou želvu, už nevím co to bylo, myslím že injekční, ale stejně bych se obával že by to nezvládli.

Chovné podmínky už si asi někam nakopíruju abych to nemusel při každé diskuzi psát znovu a znovu, jen uvádím že jsou společně se sedmi 10 měsíčníma hermankama které váží od 65 do 80g, a jsou jak na kolečkách. silný nepoměr vzhledem ke podobnému stáří. Vybavení, osvětlení, uvb, vlhko/sucho, teploty, vše jak má být, jsem dost úskostlivý na to aby zvíře strádalo.
A vedle toho ještě čtveřice prospívajících karbonarek.